Strona główna » Czy regularne uprawianie sportu ma wpływ na cerę?

Czy regularne uprawianie sportu ma wpływ na cerę?

przez Redakcja

Regularne uprawianie sportu deklaruje w badaniach społecznych znaczna większość Polaków. Widać to patrząc na coraz większą popularyzację sportu w mediach społecznościowych. Staje się tak, ponieważ zdecydowaną część dnia spędzamy siedząc. Siedząca praca, siedząca forma relaksu np. przed telewizorem czy komputerem, przemieszczanie się w pozycji siedzącej, w trakcie jazdy samochodem. To wszystko sprawia, że organizm wręcz domaga się ruchu. Niestety nie chodzi o jednorazowy zryw, ale regularne i zaplanowane działanie, które sprawi, że organizm zacznie funkcjonować lepiej. Aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie organizmu oraz jest ważną częścią składową higieny psychicznej. Regularny trening staje się nie tylko kwestią mody, ale też większej świadomości dotyczącej wpływu aktywności na zdrowie.

Wybierz wygodne buty do biegania i zacznij już dziś!
Zalety zdrowego trybu życia

Zalety zdrowego trybu życia zachwalane są w mediach i czasopismach, krzyczą lekarze i psychologowie. Zdrowy styl życia, nie powinien kojarzyć się z morderczym wysiłkiem. To raczej tzw., życie w zrównoważonym trybie, tzw. slow. Dbanie o higienę umysłu, odpowiednią długość snu, spożywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków oraz regularny wysiłek fizyczny, który zapewni naszemu ciału odpowiednią ilość ruchu po wielu godzinach w pracy.

Jego zalety? Jest ich wiele, zarówno dla ciała jak i dla umysłu! Poczynając od zalet psychologicznych, można mówić o redukcji stresu czy napięcia spowodowanego długotrwałą pracą, a kończąc na tych dla ciała – zgrabna sylwetka czy utrata zbędnych kilogramów.

Najprostszą formą codziennej aktywności fizycznej może być np. bieganie. Popularne, dziecinnie proste, niewymagające nakładów finansowych. Wystarczy kupić wygodne buty do biegania, od których uginają się obecnie półki sklepów sportowych.

Ważne, by całokształt zdrowego trybu życia „nie ciążył”. Aktywność fizyczna powinna przynosić satysfakcję, być przyjemna i regularna. Wszystkie zalety regularnego uprawiania sportu możesz zauważyć ćwicząc kilka razy w tygodniu po około 30-40 minut. Załóż więc wygodne buty do biegania i biegnij po zdrowie i piękno od zaraz!

Wpływ sportu na cerę

Benefitów uprawiania sportu jest oczywiście wiele. Jako jeden z najbardziej docenianych przez kobiety, jest wpływ na skórę, jej ujędrnienie i pozbycie się cellulitu. Warto natomiast zauważyć, jak regularny wysiłek fizyczny może korzystnie oddziaływać na cerę.

Badania kosmetologów, lekarzy i specjalistów, przeprowadzających badania na zlecenia największych firm kosmetycznych wykazują, że uprawianie sportu realnie przekłada się na poprawienie kondycji cery. Ćwicząc dotleniamy skórę oraz zwiększa się przepływ krwi w organizmie, co za tym idzie nasz organizm (w tym cera) oczyszcza się z toksyn.

Dzięki systematycznej aktywności jesteśmy w stanie opóźnić procesy starzenia się cery, poprawić jej kondycję np. w przypadku zmian trądzikowych, zredukować przebarwienia i poprawić jej koloryt oraz nawilżenie.

Ćwicz regularnie, a Twoja cera będzie promienna, pełna koloru i życia!

Jak zadbać o cerę przed i po wysiłku

Wpływ wysiłku fizycznego na cerę jest zbawienny, trzeba jednak zaznaczyć, że nie da się osiągnąć tych rezultatów bez odpowiedniego zadbania o cerę przed i po wysiłku fizycznym.

  • Przed treningiem zmyj makijaż i nałóż na twarz, szyję i dekolt odpowiedni krem. Ćwicząc na dworze zadbaj o nałożenie kremu przeciwsłonecznego lub takiego, który chroni cerę przed mrozem. Ogromnym błędem jest ćwiczenie w makijażu! Pot gromadzi się pod warstwą podkładu, przez co zapycha pory i ułatwia gromadzenie się bakterii.
  • W trakcie trwania treningu unikaj dotykania twarzy brudnymi dłońmi i pocierania jej ręcznikiem. Jeśli potrzebujesz wytrzeć twarz, delikatnie przyłóż ręcznik, najlepiej specjalnie przeznaczony dla sportowców.
  • Po treningu umyj twarz i nałóż odpowiedni krem, możesz użyć linii kosmetyków dedykowanych dla osób aktywnych.

Zadbanie o zdrową cerę nie musi być trudne. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, czy też najprostsza rzecz jaką możesz dać swojemu ciału – REGULARNY WYSIŁEK FIZYCZNY!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej