Strona główna » Czym sugerować się przy wyborze wianka ślubnego?

Czym sugerować się przy wyborze wianka ślubnego?

przez Redakcja
Czym sugerować się przy wyborze wianka ślubnego?

Wianki ślubne mogą być idealnym dodatkiem do sukni panny młodej. Często decydują się na nie również druhny, które również muszą ładnie prezentować się przed ołtarzem. Wianków do wyboru jest całkiem sporo, gdzie można zdecydować się na różne rodzaje kwiatów lub dodatkowych ozdób. Czym sugerować się przy ich wyborze?

Co warto uwzględnić przy wyborze wianka ślubnego?

Wianki ślubne są rodzajem okrycia głowy, które tworzy się przy pomocy kwiatów oraz ziół. Ich plecenie powiązane jest z dawnymi tradycjami słowiańskimi, gdzie nosiły je przede wszystkim młode kobiety. Są symbolem niewinności, dlatego idealnie sprawdzają przy okazji ślubów. Można to dodatkowo podkreślić poprzez dołożenie ruty, która oznacza witalność i młodość noszących jest dziewcząt. Tradycja noszenia wianków przetrwała, gdzie używa się coraz bardziej wymyślnych kwiatów oraz dodatków.

Przy doborze wianków ślubnych warto uwzględnić ich parę podstawowych cech, gdzie ważny jest wybór sukni albo styl wesela. W tym pierwszym przypadku trzeba wziąć pod uwagę krój, gdzie jedne kwiaty lepiej dopasują do kreacji boho, zaś inne do stylu rustykalnego. Przy uroczystości na dworze niekoniecznie sprawdzą się odmiany sztuczne, które nie będą pasowały do reszty dekoracji. Wianek musi być również dopasowany do bukietu ślubnego. W tym wypadku należy użyć dokładnie tych samych kwiatów. Na sam koniec należy uwzględnić indywidualne cechy wyglądu panny młodej: jej kolor włosów albo rodzaj cery.

Podstawowe rodzaje wianków ślubnych

Wianki różnią się w zależności od użytych kwiatów albo biżuterii. W tym drugim przypadku mogą to być bezbarwne i kolorowe kryształki, gdzie popularna jest masa perłowa. Przy większym budżecie można zdecydować się na wianki ślubne z diamentami. Biżuteryjna opaska sprawdzi się zarówno przy zdobieniu koka, jak i przy wpleceniu w warkocz. Popularne jest też połączenie wianka z welonem, który dopina się od tyłu. Zaleca się, żeby był minimalistyczny i prosty, bo nadmiar ozdób może okazać się nieestetyczny oraz kiczowaty.

Najważniejsze przy tworzeniu wianków ślubnych są oczywiście kwiaty. Mogą być zarówno prawdziwe, jak i sztuczne – w zależności od preferencji panny młodej. Niektóre kwiaty z tworzyw sztucznych mogą wyglądać jak naturalne, gdzie trzeba jednak zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów. Mogą służyć po ślubie jako pamiątka. Nie ma jednak co ukrywać, że najładniej prezentują się prawdziwe kwiaty. Do wyboru jest tutaj naprawdę sporo opcji, gdzie można zdecydować się na: piwonie, lawendy, róże, słoneczniki, goździki, dalie lub jaskry. Dobrymi dodatkami mogą być: eukaliptus, mirt, ruszczyk albo różne odmiany ozdobnych traw.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej