Strona główna » Domowe sposoby na kurze łapki

Domowe sposoby na kurze łapki

przez Redakcja
Domowe sposoby na kurze łapki

Kurze łapki to rodzaj zmarszczek naturalnie pojawiających się z wiekiem. Pierwsze zmiany wokół oczu można zauważyć już po 30. roku życia. Ich wygląd warunkuje wiele czynników, m.in. styl życia. Kurzych łapek nie sposób uniknąć, ale można zredukować widoczność linii domowymi sposobami.

Domowe spa

Zmarszczki wokół powiek to naturalne zjawisko związane z postępującym procesem starzenia się skóry. Pierwsze kurze łapki można zauważyć już po 30. roku życia. Ich charakter uwarunkowany jest genetycznie, choć w znacznym stopniu na wygląd nieestetycznych zmian wpływają czynniki środowiskowe, takie jak styl życia, dieta, stan zdrowia i stres. Pojawienia się kurzych łapek nie sposób uniknąć, ale można poprawić kondycję skóry wokół oczu i zredukować głębokość bruzd domowymi sposobami.

Kurację odmładzającą warto rozpocząć od dopasowania odpowiednich kosmetyków higieniczno-pielęgnacyjnych, takich jak żele i płyny do mycia, peelingi, toniki oraz kremy dostosowane do typu cery i jej potrzeb. Źle dobrane, mogą niekorzystnie wpływać na kondycję skóry twarzy i dodatkowo wywołać nieprzyjemne podrażnienia, zaczerwienienia czy świąd. Szeroka oferta kosmetyków znajduje się na stronie internetowej https://sklep.medme.pl/kosmetyki,k640

Wygładzenie kurzych łapek zapewniają także naturalne maseczki. Cenne są m.in. olej rycynowy, smalec gęsi czy okłady z żywokostu, zielonej herbaty i nagietka. Uzupełnieniem kuracji odmładzającej mogą być chłodzące kompresy lodowe, polecane zwłaszcza rano. Silnie pobudzają one miejscowe krążenie i stymulują odprowadzenie chłonki, która ma tendencję do odkładania się w okolicy powiek. Ważne są również masaże ujędrniające. W tym celu można wykonywać głaskanie i opukiwanie od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz palcami lub specjalnymi rollerami. W walce z kurzymi łapkami cenny jest także tzw. facefitness, czyli gimnastyka twarzy. To zestaw ćwiczeń, które polegają na pracy mięśni mimicznych oraz na naciąganiu skóry w newralgicznych okolicach za pomocą dłoni.

Inne metody

Uzupełnieniem domowego SPA przeciwzmarszczkowego jest odpowiednia ochrona skóry twarzy przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, zwłaszcza słońca i wiatru. W tym celu dobrze jest stosować kremy z filtrem oraz okulary przeciwsłoneczne nie tylko latem. Warto również zatroszczyć się o właściwe nawilżenie oka, zakraplając je przeznaczonymi do tego celu wyrobami aptecznymi. Należy unikać przede wszystkim ich pocierania i płukania twarzy mydłem, które sprzyja podrażnieniom i wysuszeniu. 

Na kondycję skóry powiek i ich okolic niekorzystnie wpływa również zła higiena pracy oraz snu. Spędzając większość dnia przed komputerem, warto robić sobie krótkie, ale częste, przerwy. Należy także zadbać o odpowiednie doświetlenie stanowiska pracy. Kładąc się spać, bezwzględnie musimy wykonać dokładny demakijaż, który można zakończyć elementami domowego SPA, takimi jak krótki masaż z kremem ujędrniającym czy naturalna maseczka. W trosce o kondycję skóry twarzy, ale również reszty ciała, warto wzbogacić codzienną dietę o produkty bogate w witaminy A, C i E oraz zadbać o nawodnienie organizmu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej