Strona główna » Ile kosztuje wybielanie zębów?

Ile kosztuje wybielanie zębów?

przez Redakcja
wybielanie zębów

Ładny i biały uśmiech jest ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Regularne wizyty u dentysty są bardzo ważne, ponieważ nieleczone problemy mogą doprowadzić nawet do utraty uzębienia. Czasami mimo naszych starań, zęby nie są tak białe, jakbyśmy tego oczekiwali. Co w tej sytuacji możemy zrobić?

Jak dbać o zęby?

Aby mieć zdrowe i ładne zęby należy przede wszystkim regularnie je szczotkować. Możemy myć zęby albo szczoteczką tradycyjną, albo elektryczną. To drugie rozwiązanie jest bardzo popularnie, ponieważ zwykła szczoteczka nigdy nie wyczyści zębów tak dokładnie, jak elektryczna. Na wygląd naszych zębów na wpływ również nasza dieta. Słodycze sprzyjają rozwojowi próchnicy, a kawa czy herbata sprawia, że zęby mogą pożółknąć. Największym wrogiem białych zębów są jednak papierosy, które oprócz tego, że sieją spustoszenie w jamie ustnej, szkodzą całemu organizmowi. Jeśli więc lubimy pić kawę czy palimy dużo papierosów, nawet regularne szczotkowanie może nie wystarczyć.

Jak zdobyć biały uśmiech?

Wiele jest sposobów na wybielenie zębów, ale nie każdy jest skuteczny, a na pewno żaden nie jest wieczny. Dobór sposobu wybielania powinien być indywidualny, bo każdy ma inny odcień kości i może się okazać, że nie uda nam się uzyskać bieli jak z reklamy. Zawsze należy udać się najpierw do stomatologa, ponieważ wiele cudownych środków do wybielania zębów jest najzwyczajniej dla nich szkodliwa. Czasem zawarte są w tych specyfikach środki wybielające, które bezpowrotnie mogą nam uszkodzić zęby czy zniszczyć szkliwo. Jeśli mamy ubytek, nawet minimalny, albo nawet nie wiemy o jego istnieniu, taki środek wybielający może naprawdę zrobić nam krzywdę. Dlatego ważne jest, aby nie działać na własną rękę i udać się do gabinetu po poradę.

Ile kosztuje wybielanie zębów u stomatologa?

Zabieg wybielania daje najtrwalsze efekty z dostępnych na rynku sposobów. Wymaga on regularności i będzie dobrany indywidualnie. Jednak palenie tytoniu czy picie kawy, może sprawić, że częściej będziemy musieli korzystać z takich zabiegów. Zabieg wybielania może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, zatem jest to kwota, do której niektórzy muszą się przygotować.

Kiedy wybielić zęby?

Najczęściej korzystamy z zabiegu wybielenia zębów przed jakimś ważnym wydarzeniem. Może to być ślub lub inna uroczystość, albo zmiana stanowiska pracy czy służbowy wyjazd.

Zabiegu musimy dokonać odpowiednio wcześnie, nie dzień przed wydarzeniem. Zapewne przed pierwszym zabiegiem będzie potrzebne pełne wyleczenie uzębienia, dlatego najlepiej zgłosić się kilka miesięcy wcześniej i wyleczyć ubytki, a potem zamówić wybielanie zębów.

Jak pokryć koszty?

Sfinansowanie takiego zabiegu, który dla niektórych jest inwestycją, może wspomóc szybka pożyczka np. na stronie proficredit.pl/szybka-pozyczka, która jest dostępna w instytucji pozabankowej. Oczywiście trzeba uwzględnić wysokość raty w miesięcznym budżecie i wziąć pod uwagę, że szybka pożyczka to zobowiązanie, które należy spłacić. Szybka pożyczka jest ciekawym rozwiązaniem, gdy zależy nam na szybkim zdobyciu potrzebnej kwoty. Dzięki takiemu zastrzykowi gotówki będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej