Strona główna » Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

przez Redakcja
depilacja laserowa przygotowanie do zabiegu

W chwili obecnej nie ma skuteczniejszej metody na trwałe zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie wzrostu włosów na wybranych partiach skóry, niż depilacja laserowa. Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg depilacji chcąc zadbać o swój wygląd i zyskać gładką skórę na długi czas.

Decyzja o depilacji zapadła, już wkrótce pozbędziesz się niechcianych włosków z nóg i okolic bikini. Najwyższa pora by zadać sobie pytanie, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? Od tego czy będziesz przestrzegać ściśle określonych zaleceń zależeć będzie efekt działań. W dalszej części artykułu znajdziesz rady i wskazówki, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej, aby przyniósł on zamierzone efekty!

Po pierwsze – sprawdź, czy nie posiadasz przeciwwskazań

Zanim rozpoczniesz przygotowania do depilacji, umów się na konsultacje u specjalisty, u którego chcesz wykonać zabieg. Kosmetolog przeprowadzi z Tobą wywiad i na jego podstawie stwierdzi, czy zabieg depilacji laserowej może zostać u Ciebie przeprowadzony.

Depilacja laserowa to zabieg, do którego wykonania wykorzystuje się sprzęt medyczny, który co prawda rzadko, ale mimo wszystko może wywoływać działania niepożądane. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby decyzję o wykonaniu zabiegu podjęła osoba kompetentna. Najpowszechniejsze przeciwwskazania uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej to m.in. ciąża, opalenizna, choroby takie jak łuszczyca czy grzybica,  przyjmowanie leków fotouczulających lub obniżających krzepliwość krwi, nowotwór, padaczka, a także zbyt jasny kolor włosów.

Podczas konsultacji specjalista od depilacji oceni również stan skóry i rodzaj włosów. Taka konsultacja jest najczęściej bezpłatna. W czasie jej przebiegu wykonuje się tzw. próbę laserową. Jeśli nie wystąpią żadne komplikacje zabieg depilacji będzie mógł zostać przeprowadzony.

Po drugie – zrezygnuj z opalania

Przynajmniej 2 tygodnie przed umówionym zabiegiem depilacji należy całkowicie zrezygnować z opalania i stosowania samoopalaczy. Wynika to z faktu, iż laser wychwytuje ciemny kolor włosów, który wynika z obecnej w nich melaniny. Podczas opalania poziom melaniny w skórze wzrasta, co za tym idzie, może to przyczynić się do obniżenia skuteczności działania lasera.

Po trzecie – nie rób depilacji woskiem ani pastą cukrową

Zrezygnuj z depilacji woskiem i pastą cukrową obszarów ciała, które chcesz poddać depilacji (2-4 tyg. przed zabiegiem). Możesz za to usuwać nadmiar owłosienia maszynką do golenia. Chodzi o to, że niektóre formy depilacji mogą deformować cebulki włosów, tym samym obniżając skuteczność depilacji. Nie wykonuj też peelingów, bo mogą one zwiększyć ryzyko powstania podrażnień podczas zabiegu.

Po czwarte – nie wykonuj peelingu i nie stosuj leków światłouczulających

Niezwykle istotne jest, by 1-1,5 miesiąca przed wyznaczonym terminem zabiegu zrezygnować z przyjmowania leków światłouczulających. Nie powinno się też pić herbatek ziołowych z ziół takich jak rumianek, dziurawiec, nagietek czy skrzyp polny. Depilacja nie zostanie wykonana u osoby, która przyjmuje leki antydepresyjne, psychotropowe, sterydy lub antybiotyki.

Po piąte – tuż przed depilacją pozbądź się włosków maszynką

Przed umówionym zabiegiem pozbądź się nadmiaru owłosienia zwykłą maszynką do golenia – przyspieszy to cały zabieg.  Jeśli to Twoja pierwsza wizyta, zostaw fragment nieogolonej skóry, aby osoba wykonująca zabieg mogła ocenić poziom melaniny we włosach i na tej podstawie ustawić właściwe parametry urządzenia.

Chcesz wykonać zabieg depilacji laserowej, by móc cieszyć się idealnie gładką skórą nóg, pach i okolic bikini? Sprawdź ofertę gabinetu Laser Beauty w Opolu na stronie laser-opole.pl i już dziś umów się na zabieg!

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej