Strona główna » Jak spożywać posiłki, żeby schudnąć?

Jak spożywać posiłki, żeby schudnąć?

przez Redakcja

Nie wystarczy zaopatrzyć się w dietetyczne produkty, żeby szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Ważna jest również kultura spożywania posiłku, czyli to, w jaki sposób jemy. Zjadasz śniadanie w biegu, obiad spożywasz w nerwowej atmosferze, a kolację przed telewizorem? To błędy, które koniecznie musisz wyeliminować.

Skup się na posiłku i bądź tu i teraz

Poważnym błędem, który sprawia, że przybieramy na wadze jest myślenie podczas śniadania czy obiadu o wszystkim, tylko nie o jedzeniu. Tymczasem nasz układ pokarmowy lepiej poradzi sobie z porcją jedzenia, jeśli będziemy celebrować posiłek. Spokojna, pozbawiona pośpiechu atmosfera sprawi, że procesy trawienne przebiegną bezproblemowo, a nasz metabolizm zadziała na odpowiednich obrotach. To prawda, że w dzisiejszych czasach rządzą gonitwa i rywalizacja, ale dla zdrowia i szczupłej sylwetki warto wygospodarować spokojne chwile na posiłek. Ta inwestycja zwróci się podwójnie! 

Jedz powoli i dokładnie przeżuwaj każdy kęs

Na pewno wiesz, że trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej. Dokładne przeżuwanie pokarmu sprawia, że kolejne „stacje” układu pokarmowego mają dużo mniej pracy i nie są przesadnie obciążone. Co więcej, jedząc powoli – zjesz mniej. To wszystko dlatego, że ośrodek sytości znajdujący się w mózgu z pewnym opóźnieniem daje nam sygnał, że jesteśmy już najedzeni. Jedząc szybko, możemy zwyczajnie nie doczekać momentu najedzenia i zjeść za dużo. A co jeśli mimo tych zabiegów wciąż mamy ochotę na więcej? Z pomocą mogą przyjść naturalne preparaty, które hamują uczucie głodu.

Unikaj jedzenia tuż przed snem

Spożywanie kolacji tuż przed snem to prosta droga do nadwagi, refluksu i odkładania się tkanki tłuszczowej. Unikaj więc tego jak ognia. A jeśli ssanie w żołądku nie daje Ci spać, zjedz coś lekkiego – niewielkiego banana lub małą kromkę razowego chleba z cienką warstwą masła i kawałkiem chudej wędliny dobrej jakości. I nie zapominaj o śniadaniu. Posiłek zjedzony rano pozwala na utrzymanie poziomu cukru w ciągu dnia na stałym poziomie i zapobiega atakom wilczego głodu.

Celebruj posiłki i chudnij

Bardzo ważne jest, aby choć na chwilę zwolnić tempo i zacząć celebrować posiłki – przynajmniej niektóre. Bo liczy się nie tylko ilość, ale również jakość. Regularne powolne spożywanie posiłków pozwala schudnąć nawet 10 kg w ciągu roku! A jedzenie w spokojnej, przyjaznej atmosferze tylko zwiększa ten pozytywny efekt. Zadbajmy więc o to, jak jemy. Jeśli natomiast chcemy w zdrowy sposób przyspieszyć proces odchudzania, sięgnijmy po skuteczne i bezpieczne dla organizmu tabletki skutecznie redukujące cellulit.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej