Strona główna » Jak wybrać idealny obraz do sypialni?

Jak wybrać idealny obraz do sypialni?

przez Redakcja
sypialnia

Efektowne i stylowe dodatki wpływają na estetykę i funkcjonalność mieszkania. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom możesz zupełnie odmienić wnętrze pomieszczenia. Jednym z takich dodatków są obrazy. Jakie dzieła sprawdzą się w sypialni? Poniżej znajdziesz garść porad, które pomogą Ci wybrać odpowiedni obraz do alkowy.

Odpowiednia kolorystyka

Właściwa kolorystyka we wnętrzach ma ogromne znaczenie. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom możesz uzyskać efekt energii i dynamiki lub przeciwnie – relaksu i wyciszenia. Jeśli zatem chcesz uzyskać w pomieszczeniu atmosferę odprężenia, harmonii i spokoju, zdecyduj się na obrazy do sypialni w odcieniach szarości, bieli, beżu lub błękitu. Jeżeli natomiast chcesz dodać pomieszczeniu nieco dynamizmu i energii, lepszym wyborem są malowidła utrzymane w intensywnych, żywych kolorach: zieleni, czerwieni czy żółci. Pierwsza propozycja jest najlepsza w sytuacji, gdy sypialnia służy Ci jedynie do snu. Jeśli natomiast masz w niej także kącik do pracy albo garderobę, obrazy do sypialni w żywych, mocnych kolorach są jak najbardziej wskazane.

Właściwa lokalizacja obrazu

Jeszcze przed zakupem obrazu zastanów się, gdzie go zawiesisz. Pusta ściana nad łóżkiem jest idealnym miejscem na tego typu dekorację. Właściwie dopasowany obraz o ciekawej tematyce i współgrający z kolorystyką wnętrza efektownie wykończy przestrzeń, a przy tym podkreśli łóżko jako główny punkt w sypialni. Jeśli chodzi o wielkość malowidła, to najlepiej, aby mieściła się ona w szerokości zagłówka łóżka. Możesz też zdecydować się na dwa lub trzy mniejsze obrazy do sypialni o podobnym motywie, takie jak np. https://www.gallerystore.pl/obrazy-do-sypialni umieszczone obok siebie. Warto przy tym dodać, że w przypadku dzieła zawieszonego nad łóżkiem możesz pozwolić sobie na wybór nawet bardzo intensywnych kolorów i odważnych motywów. Obrazy te są bowiem najczęściej mało widoczne z perspektywy leżącego w łóżku użytkownika, co sprawia, że obraz nie wpłynie pobudzająco na próbujących zasnąć domowników.

Obrazy do sypialni – tematyka

Bardzo ważną kwestią jest też tematyka obrazów. Polecanym wyborem są dzieła przedstawiające florę i faunę, które działają uspokajająco, a jednocześnie stanowią bardzo efektowny i stylowy dodatek we wnętrzu. Szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu skandynawskim. Ciekawą propozycją są również pejzaże, zwłaszcza górskie i morskie. Jeśli Twoja sypialnia jest utrzymana w stylu minimalistycznym, dobrym uzupełnieniem wnętrza będzie obraz z motywami geometrycznymi bądź abstrakcyjnymi. Dobrym wyborem są też czarno-białe grafiki.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej