Strona główna » Jakie efekty daje laseroterapia i kiedy warto się na nią zdecydować?

Jakie efekty daje laseroterapia i kiedy warto się na nią zdecydować?

przez Redakcja
laseroterapia

Piękna, gładka skóra bez blizn i przebarwień to marzenie każdej kobiety. Niemniej jednak osiągnięcie takiego efektu jedynie z pomocą kosmetyków zwykle nie jest możliwe. Warto wtedy skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii, na przykład z laseroterapii, która jest zabiegiem nieinwazyjnym, lecz niezwykle skutecznym. W jakich przypadkach sprawdza się laseroterapia i kiedy można ją przeprowadzić?

Czym jest laseroterapia?

Laser frakcyjny to urządzenie, za pomocą którego możliwe jest wytwarzanie wielu kolumnowych uszkodzeń, sięgających skóry właściwej. Otoczone są one skórą nieuszkodzoną, co gwarantuje szybki proces gojenia się i regeneracji, poprzez wytwarzanie kolagenu w dużych ilościach. Dzięki laseroterapii można usuwać przebarwienia powstałe na skórze, blizny (potrądzikowe bądź po zabiegach chirurgicznych), zmarszczki, uszkodzenia słoneczne.

Laseroterapia, dzięki swojej skuteczności, możliwa jest w niemal każdym obrębie naszego ciała – laser doskonale radzi sobie ze zmianami na twarzy, w okolicach szyi, dekoltu, ale również na brzuchu, nogach czy ramionach – https://esteticon.pl/oferta/laseroterapia/laser-frakcyjny-usuwanie-rozstepow-zmarszczek-blizn.

Jakie są wskazania do laseroterapii i jak przygotować się do zabiegu?

O laseroterapii powinien pomyśleć każdy, kto chciałby uzyskać efekt gładkiej, odżywionej skóry bez przebarwień czy blizn. Wyglądają one nieestetycznie, obniżają samoocenę i powodują niechęć do eksponowania ciała, dlatego warto pozbyć się ich za pomocą nieinwazyjnej metody, jaką jest laseroterapia. Sam zabieg jest bezbolesny – na około pół godziny przed nim aplikowany jest krem znieczulający.

W przypadku bardzo delikatnej skóry, podczas zabiegu możemy odczuwać ciepło bądź lekkie kłucie, podobnie jak opalając się w pełnym słońcu. Laseroterapia nie wymaga szczególnych przygotowań, choć dobrze, aby na dobę przed zabiegiem ogolić naświetlane miejsce oraz unikać kontaktu ze słońcem. Po zabiegu przez dzień lub dwa można odczuwać lekki dyskomfort, podobny do tego, jaki odczuwamy, gdy zbyt długo przebywamy na słońcu. Należy więc dokładnie nawilżać skórę, aplikować zimne okłady oraz unikać kontaktu ze słońcem.

Pomyśl o sobie!

Półka w łazience aż ugina się od kremów na blizny, przeciwzmarszczkowych czy na przebarwienia, a efektów ich używania nie widać? To typowy problem kobiet, które chcą pozbyć się nieestetycznych zmian na skórze. Kosmetyki, nawet te najdroższe, nie zawsze są skuteczne. Dlatego też warto skorzystać z dobrodziejstw laseroterapii, dzięki której pozbycie się zmarszczek, blizn bądź przebarwień będzie o wiele prostsze.

Pamiętajmy, aby zabieg wykonywała jedynie przeszkolona, doświadczona w tej materii osoba. Korzystając z oferty salonu w Szczecinie, proponującego klientom zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii estetycznej, mamy pewność, że nasz skóra jest w najlepszych rękach. Czas więc pomyśleć o sobie, zamiast maskować nieestetyczne zmiany, z którymi walka okazuje się być bezskuteczna. Laseroterapia jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, choć przed przystąpieniem do niego, specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad kwalifikujący.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej