Strona główna » Jak zbudować pewność siebie?

Jak zbudować pewność siebie?

przez Redakcja
Jak zbudować pewność siebie

Chęć pracy nad własną pewnością siebie to klucz do sukcesu, ponieważ to właśnie to świadczy o naszej samoświadomości. Niewątpliwie to jest już pierwszy krok do budowy naszego poczucia własnej wartości. Sprawdźmy, jakie zasady warto wprowadzić w życie, by stać się pewnym siebie.

Pewność siebie to cecha, którą niewątpliwie chciałby posiadać niemal każdy z nas. To coś absolutnie nienamacalnego, ale jednocześnie widocznego niemal od razu. Osoby pewne siebie zdecydowanie wyróżniają się w tłumie. Często nawet nie muszą nic mówić, bo już w samej ich postawie widać to ”coś”. Może jest to lekka nonszalancja w ruchach, może wyprostowana postawa ciała. Ciężko to rozpoznać, ponieważ nie ma właściwie jednej definicji, która charakteryzowałaby człowieka pewnego siebie. Nie ma wątpliwości, że życie z wysokim poczuciem wartości samego siebie oraz swych przekonań jest po prostu znacznie przyjemniejsze i mniej stresujące. Dlaczego więc tak wielu z nas wciąż boryka się z nieśmiałością i innymi cechami blikującymi nasz wewnętrzny głos pewności? Przecież każdy go w sobie ma, tylko nie każdy go używa. Jak więc skutecznie uwolnić swą pewność siebie?

Pewność siebie —  czyli klucz do atrakcyjności

Większość z nas bez wątpienia definiuje pewność siebie poprzez atrakcyjność fizyczną. Osoby wyróżniające się nieprzeciętną urodą, zarówno panie, jak i panowie, często uchodzą za pewnych siebie. Wygląd a pewność siebie — czy to ma w ogóle ze sobą jakikolwiek związek? Z pewnością poniekąd tak jest, lecz nie zawsze. Bardzo często bowiem jest wręcz odwrotnie. Osoby atrakcyjne wydają się pewne siebie, ponieważ w naszych głowach utarł się schemat, że tak właśnie jest. Oczywiście uroda ułatwia wiele spraw. Może być też swego rodzaju tarczą. Nie bez powodu, kiedy mamy do załatwienia ważną sprawę, na przykład biznesową, szykujemy się, malujemy i ubieramy efektownie. Kiedy wyglądamy świetnie, jesteśmy nieco odważniejsi. Dlatego też wiele kobiet zastanawia się jak wyglądać, aby być pewną siebie.

W rzeczywistości strefa wizualna gra tu bardzo niewielką rolę. Oczywiście pomaga, ale cała prawdziwa pewność siebie mieści się zawsze, bez wyjątków, wewnątrz nas. W naszym duchu oraz głowie. To właśnie dlatego bardzo często osoby zupełnie niepasujące do obecnego kanonu piękna, tryskają wręcz asertywnością. Co więcej, dlatego też zwykle, mimo niedociągnięć urodowych i tak uchodzą za atrakcyjne. To nie sam wygląd, ale właśnie bijące poczucie własnej wartości jest pociągające i intrygujące.

Żyj w zgodzie ze sobą — pewność i szczęście

Pewność siebie to coś, co mamy wewnątrz. Wbrew pozorom, właściwie nikt nie rodzi się z tą cechą. Oczywiście, niektórzy mają może większe predyspozycje. Jednak kluczem jest tu wychowanie i okres dorastania. Będąc jednak dzieckiem, nie myślimy o tym, co zrobić, by nabyć tej pewności. Rodzice także bardzo często zapominają, że to właśnie oni mają na to największy wpływ. Dlatego też później my, jako już dorośli zmagamy się z nieśmiałością, czy brakiem tak zwanej siły przebicia. Na szczęście nic straconego, ponieważ przecież każdy z nas może nad sobą pracować. Rozwój jest niezwykle ważny i nigdy nie jest za późno, by zmienić coś w sobie na lepsze.

Poczucie pewności jest tym samym, co zgoda ze sobą. Akceptacja siebie i własnych przekonań. Człowiek pewny siebie po prostu wierzy w to, co myśli, wierzy w to, kim jest. Nikt nie musi zapewniać go o jego świetności. Co w tym wszystkim najważniejsze, jako osoby o wysokim poczuciu własnej wartości, zupełnie nie martwimy się opinią obcych osób, hejterów, ponieważ to nie od nich zależymy. Życie w zgodzie ze sobą jest więc kluczem do zbudowania pewności siebie.

foto: unsplash.com

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej