Strona główna » Jaki klej do rzęs kupić?

Jaki klej do rzęs kupić?

przez Redakcja
klej do rzęs

Wybór kleju do rzęs to niezwykle ważna kwestią – od tej decyzji w dużej mierze zależy trwałość stylizacji, ale nie tylko ona… To jaki produkt wybierzemy, będzie miało także wpływ na nasz komfort i bezpieczeństwo dla zdrowia. Trzeba zatem wiedzieć od czego zacząć, wybierając klej do przedłużania rzęs.

Klej do rzęs – najważniejsze kwestie

Przede wszystkim warto zadać sobie kilka ważnych pytań. Pierwsze z nich dotyczy naszego doświadczenia – czy zabieg przedłużania wykonujemy po raz kolejny, czy jesteśmy może nowicjuszką? Odpowiedź na nie pozwoli nam dobrać klej, z którego aplikacją poradzimy sobie bez większych problemów. Niektórzy producenci w swej ofercie posiadają kleje specjalnie skierowane do początkujących – przykładem jest Indigo Nails i ich klej opatrzony numerem 1, którego rzadka konsystencja umożliwia precyzyjne utrwalenie stylizacji bez wieloletniej praktyki w zawodzie kosmetyczki (https://www.poshlashes.com/pl,kleje-do-rzes.html).

Co warto wiedzieć przed zakupem kleju do rzęs?

Pozostałe pytania, na które należy odpowiedzieć przed zakupem kleju do rzęs to:

  • Jak długo zajmuje Ci aplikacji pojedynczej rzęsy? Tempo jest niezwykle ważną kwestią. Nie mając wystarczającego doświadczenia, warto zdecydować się na klej o dłuższym czasie schnięcia. Dzięki temu będziemy mieć więcej czasu na przyklejenie rzęsy objętościowej i naniesieniu ewentualnych poprawek.
  • Czy jesteśmy uczuleni na jakiś ze składników? W przypadku dużej wrażliwości na opary kleju, musimy podjąć ważną decyzję o konieczności zabiegu. Ewentualnym rozwiązaniem mogą być kleje o zmniejszonej emisji oparów.
  • Jaka jest wilgotność pomieszczenia, w którym wykonujemy przedłużanie rzęs? Wydawałoby się, że jest to kwestia dość nieistotna. Nic bardziej mylnego. Duża wilgotność znacząco przyspiesza polimeryzację kleju, natomiast suche powietrze może być powodem powolnego schnięcia. Stąd też kleje zachowują się różnie w zależności od pory roku.

Rada końcowa jest jednak taka – warto podjąć decyzję o profesjonalnym zabiegu u doświadczonej kosmetyczki. Dlaczego? Efekt końcowy na pewno nas nie zawiedzie, a my zaoszczędzimy niepotrzebnych nerwów w przypadku nieudanej aplikacji w domowych warunkach. Fachowe przedłużanie rzęs to gwarancja satysfakcji.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej