Strona główna » Jakie narzędzia są przydatne w domowej stylizacji paznokci?

Jakie narzędzia są przydatne w domowej stylizacji paznokci?

przez Redakcja
Frezarka do paznokci

Bez wątpienia regularne odwiedziny w salonie urody i wykonywanie tam manicure’u obciąża budżet. Z tego powodu kobiety lubiące mieć pomalowane paznokcie rozważają samodzielne dbanie o wygląd paznokci, co kosztuje znacznie mniej niż korzystanie z usług stylistki. Jednym z potrzebnych sprzętów jest frezarka do paznokci. Do czego się przydaje i dlaczego warto ją kupić?

Zalety wykonywania manicure’u w domu

Starannie, ładnie ozdobione paznokcie dopełniają kobiecy wygląd, dlatego warto regularnie zmieniać manicure. Niestety, koszt stylizacji wykonanej przez profesjonalną stylistkę oraz czas, który trzeba poświęcić na dojazd zniechęcają do regularnych wizyt w salonie urody. Paznokcie akrylowe lub żelowe rzeczywiście nie są łatwe do wykonania i w ich przypadku lepiej zdać się na doświadczoną stylistkę, jednak manicure hybrydowy można zrobić samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć w kilka podstawowych narzędzi, takich jak lampa czy  frezarka do paznokci, oraz w kolorowe lakiery, by móc samemu stworzyć piękny manicure. To dobry sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Stylizacje można robić w wolnej chwili, łącząc dbałość o wygląd paznokci z chwilą relaksu.

Frezarka do paznokci – do czego służy?

Każda stylistka paznokci ma swój indywidualny system pracy, który umożliwia jej tworzenie stylizacji w sposób komfortowy i szybki. Jednym z urządzeń, które przyspieszają i ułatwiają pracę jest frezarka do paznokci. Usprawnia ona usuwanie starego lakieru hybrydowego, nie trzeba tego robić za pomocą szkodliwego dla skóry acetonu. Spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru i wydobycie spod niej naturalnej płytki jest łatwe i błyskawiczne. Potrzeba tylko nałożyć na trzpień urządzenia frez o odpowiedniej grubości i kształcie. Odsłoniętą płytkę można również dzięki frezarce wygładzić i przygotować do nałożenia nowej warstwy lakieru. Obędzie się bez ręcznego polerowania płytki specjalnym blokiem.

Dzięki frezarce można też łatwo opracować skórki. Stożkowy frez służy do ich wycinania, a kulkowy do wygładzania krawędzi skórek, aby nie zostały żadne nieestetyczne niedociągnięcia czy nieprzyjemne zrogowacenia. Frezarka znacznie ułatwia i przyspiesza proces zdjęcia poprzedniego manicure’u hybrydowego. 

Pozostałe narzędzia potrzebne do domowego manicure’u

Nie tylko frezarka ułatwia pracę przy paznokciach. Koniecznie trzeba mieć w swoim wyposażeniu także lampę UV, ponieważ lakiery hybrydowe są utwardzane światłem ultrafioletowym. Bez lampy nie jest możliwe ich utrwalenie, zupełnie nie byłyby odporne na ścieranie.

Warto mieć także prostsze akcesoria, np. papierowe pilniki o różnej gradacji. Dzięki nim nadaje się paznokciom kształt oraz dostosowuje się ich długość. Papierowe pilniki są najbardziej polecane, ponieważ dają delikatny i precyzyjne efekt. Do odsuwania ręcznego skórek przydadzą się specjalne patyczki oraz cążki do odcinania. Warto też mieć inne narzędzia, za pomocą których można urozmaicić manicure, np. sondę do zdobień, umożliwiającą wykonanie drobnych wzorków.

Dzięki stosowaniu urządzeń i narzędzi do ręcznego stylizowania paznokci możliwe jest nauczenie się, jak robić hybrydy profesjonalnie. Lampa, frezarka i inne akcesoria pomogą wykonać estetyczny manicure sobie lub koleżankom.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej