Strona główna » Jakie powinno być dobre konto dla studenta?

Jakie powinno być dobre konto dla studenta?

przez Redakcja

Studenci mają specyficzne wymagania, jeśli chodzi o konto osobiste. Które z cech oferowanych przez bank kont są najistotniejsze i jakie warunki musi spełniać konto, aby student mógł cieszyć się produktem bankowym idealnie dostosowanym do swoich potrzeb?

Brak opłat za konto

Opłata za prowadzenie rachunku, za kartę płatniczą, przelew, wypłatę z bankomatu – czy można tego uniknąć? Tak – wybierając odpowiednie konto bankowe. W ofercie banków znajdują się konta studenckie, w przypadku których należy spełnić niewielkie, by uniknąć opłat. W przypadku konta ze standardowej oferty banku wymagane są zazwyczaj stałe wpływy (np. z tytułu umowy o pracę). Natomiast jeśli chodzi o konta studenckie (dla osób między 18 a 26 rokiem życia) wystarczające jest zwykle wykonanie od jednej do kilku operacji w miesiącu z wykorzystaniem karty płatniczej lub aplikacji mobilnej. Warto postawić na bank, który w tym zakresie stawia minimum wymagań.

Rozbudowana bankowość mobilna

Powiadomienia o dokonanych płatnościach, szybkie przelewy bez wpisywania numeru konta po wyborze kontaktu z książki adresowej telefonu, płatności zbliżeniowe w sklepie z wykorzystaniem smartfona przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej. Dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom konto studenckie jest w stanie spełnić oczekiwania każdego studenta. Dobre konto dla osób uczących się na uniwersytecie, politechnice lub prywatnej uczelni powinno zapewniać sprawne przeprowadzanie operacji bankowych, niezależnie od miejsca, w którym się je wykonuje. Studenci to osoby, którym ze względu na mobilność bardzo zależy na czasie.

Narzędzia do zarządzania finansami

Tym, co stanowi dla studenta wartość dodaną, jest skuteczne narzędzie, dzięki któremu będzie on mógł zarządzać swoim ograniczonym budżetem. Takie narzędzie może skutecznie zastąpić klasyczny zeszyt i długopis lub arkusz kalkulacyjny, w którym student prowadzi swoje obliczenia. Banki oferują zwykle zupełnie nieodpłatnie specjalny kalkulator, który oblicza wysokość wydatków w danych kategoriach i podkategoriach, w wybranym przez siebie okresie. Dane wprowadzane są na podstawie zakupów dokonanych za pomocą karty lub mobilnie oraz wypłat gotówkowych i mogą być dowolnie edytowane przez użytkownika konta. Dzięki wykresom z danymi procentowymi i liczbowymi oraz możliwości ustawienia limitów na wydatki określonego typu, dobre konto dla studenta może sprawić, że kontrola wydatków w ograniczonym budżecie studenckim będzie na bardzo wysokim poziomie.

Dodatkowe opcje pomnażania oszczędności

Środki na standardowym rachunku bankowym są oprocentowane zwykle tak nisko, że na wyciągu bankowym bardzo ciężko odnaleźć odsetki, szczególnie jeśli nie zgromadziło się dużej kwoty pieniędzy. Gdy poszukuje się dobrego konta bankowego dla studenta, trzeba znaleźć takie, które zaoferuje atrakcyjnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy lub zapewni możliwość założenia wysokooprocentowanej lokaty. W takim przypadku bank oferuje zwykle okna czasowe, w których oprocentowanie jest kilka razy zwiększone w stosunku do tego standardowe. Najczęściej jest to wybrana godzina w miesiącu, kiedy to trzeba pamiętać, by zalogować się na swoje konto (można to zrobić także z wykorzystaniem aplikacji mobilnej) i uruchomić lokatę terminową.

Atrakcyjne promocje przy zakładaniu konta i poleceniach

Studenci, którzy zakładają konto, mogą liczyć na ciekawe promocje. Najczęściej banki oferują premie pieniężne dla nowych klientów (zwykle w wysokości kilkuset złotych, po spełnieniu określonych warunków). Ponadto dla studentów banki oferują bardzo często ciekawe promocje za polecenia. Gdy zachęci się swoich znajomych do założenia konta w banku, można zyskać między innymi zniżki na zakupy i bony do wybranych sieci sklepów, bilety do kina lub teatru czy też na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej