Strona główna » Jakie są zalety szczoteczki elektrycznej?

Jakie są zalety szczoteczki elektrycznej?

przez Redakcja
szczoteczka elektryczna

Codzienna higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. Wskazane jest szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie przez pięć minut. No ale jakiego sprzętu do tego użyć? Czy tradycyjna szczoteczka to już przeżytek? Dlaczego warto postawić na szczoteczki elektryczne Oral B? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Kto może sięgnąć po szczoteczkę elektryczną?

Jeżeli do tej pory uważałeś, że szczoteczki elektryczne Oral B, są tylko dla wybranych – musisz zmienić sposób myślenia. Szczoteczki elektrycznej może bowiem używać praktycznie każdy. W początkowej fazie jej używania niektórzy mogą narzekać na krwawiące i bolące dziąsła. To jednak kwestia zahartowania i prędzej czy później, takie objawy mijają. Takie narzędzie ma natomiast wiele zalet. Niejednokrotnie zyskuje przewagę nad tradycyjną szczoteczką do zębów. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób zamienia standardową wersję na szczoteczkę elektryczną. W czym tkwi jej sukces?

Szybko i skutecznie

Szczoteczki elektryczne Oral B zdecydowanie szybciej i dokładniej czyszczą zęby. Przy użyciu tradycyjnej szczoteczki musisz poświęcić higienie jamy ustnej co najmniej 5-7 minut. Cykl działania szczoteczki elektrycznej jest natomiast zdecydowanie krótszy. Dodatkowo nie musisz myć zębów z zegarkiem w ręce. Szczoteczka elektryczna sama się bowiem wyłączy po upływie odpowiedniego czasu, przeznaczonego na jeden cykl szczotkowania. Szczoteczka elektryczna oferuje krótszy czas szczotkowania, ponieważ w ciągu jednej minuty wykonuje znacznie więcej ruchów, niż ludzka ręka. Poza tym szczoteczka elektryczna doskonale masuje dziąsła i usuwa płytkę nazębną, co czyni ją bardzo skuteczną.

Tanio i przystępnie

Szczoteczki elektryczne Oral B są też stosunkowo tanie, łatwe w użyciu i konserwacji. Tak naprawdę jednej szczoteczki może używać nawet cała rodzina. System bazuje bowiem na wymiennych końcówkach, które można łatwo założyć i zdjąć. Te końcówki nie niszczą się również tak szybko, jak włosie w tradycyjnej szczoteczce, dzięki czemu wymienia się je rzadziej. Szczoteczki elektryczne nie wymagają też szczególnych zdolności manualnych. Wystarczy trzymać szczoteczkę w odpowiedniej pozycji, nie wykonując szczególnych ruchów. Szczoteczka zrobi to za Ciebie.

Zadbaj o higienę jamy ustnej!

Szczoteczki elektryczne Oral B to dopiero początek. Właściwa higiena jamy ustnej wymaga użycia również innych narzędzi. Warto przede wszystkim sięgnąć po nitkę dentystyczną oraz płyn do jamy ustnej. Dzięki podejmowaniu odpowiednich, codziennych działań, nie nabawisz się próchnicy i innych problemów z zębami. Taką regularną higienę jamy ustnej należy też oczywiście uzupełnić o regularne wizyty u dentysty.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej