Strona główna » Krem nawilżający – czego potrzebuje skóra sucha?

Krem nawilżający – czego potrzebuje skóra sucha?

przez Redakcja
Krem nawilżający – czego potrzebuje skóra sucha

Sucha skóra, ze względu na specyficzne problemy, wymaga większej uwagi i odpowiedniej pielęgnacji. Jednak zbyt częste oczyszczanie i pielęgnowanie może działać na jej szkodę. Dlatego ważne jest, aby kremy pielęgnacyjne dobierane były nie do wieku, ale do rodzaju skóry. Jak wiadomo skóra może się zmieniać – cera w młodości może stać się sucha, z kolei sucha przeobrazić się w mieszaną.

Cera sucha – jaki krem nawilżający wybrać?

Skóra sucha wymaga specjalnej pielęgnacji w celu uniknięcia zmian i zaburzeń w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Warto o nią dbać od samego początku, aby wyglądała zdrowo, młodo i świeżo. Posiadaczki suchej skóry często mają uczucie nieprzyjemnego i nadmiernego napięcia skóry. Szczególnie objawia się to tuż po umyciu jej wodą, ponieważ jest wyraźnie wysuszona i ściągnięta. Jak dbać o taką skórę i jakich kosmetyków należy używać? Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że kosmetyki takie jak krem nawilżający lub płyn micelarny dla suchej cery, powinny nie tylko dostarczać wilgoci, ale także mieć zdolność do jej zatrzymywania.

Idealnym rozwiązaniem jest Mixa Krem nawilżający 24h, który jest kremem przynoszącym natychmiastową ulgę i uczucie odżywienia suchej skóry. Wybierając krem do twarzy nawilżający, należy sprawdzić, czy posiada on substancje mające wpływ na uzupełnienie wody. Taki krem nawilżający powinien zapewniać całodzienną ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. 

Skóra sucha – jak ją pielęgnować?

Sucha skóra twarzy wymaga odpowiedniego nawilżania i natłuszczania. Najlepiej jest najpierw stosować krem do twarzy nawilżający, a następnie pokryć skórę olejkiem lub innym kosmetykiem natłuszczającym. Do suchej skóry najlepiej sprawdzą się kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tego typu cery. Taki krem do twarzy nawilżający powinien zregenerować warstwę rogową skóry, odpowiedzialną za utrzymanie właściwego poziomu jej wilgotności. Umiejętność rozpoznawania potrzeb skóry i zachodzących w niej zmian pomoże w dobraniu odpowiednich kosmetyków.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej