Strona główna » Legginsy i spódniczki biegowe – komfort i kolorowa rewolucja w jednym

Legginsy i spódniczki biegowe – komfort i kolorowa rewolucja w jednym

przez Redakcja

Bieganie to przyjemność. Czy można jednak połączyć radość aktywności z modą? Przecież odzież biegowa powinna w pierwszej kolejności spełniać wymagania czysto techniczne, zapewniając komfort i odpowiednią wentylację. Jak się okazuje, jak najbardziej jest to możliwe.

Projekt aktywnych i dla aktywnych

Świetnym przykładem na takie łączenie w jedno sportowej funkcjonalności i pięknego wzornictwa kolorowe leginsy oferowane przez wiele marek sportowych. Z jednej strony pod względem technikaliów zadbano w nich o każdy szczegół. I nie mówimy tu tylko o tym, że legginsy biegowe powinny być bardziej oddychalne od zwykłych i minimalizować ryzyko jakichkolwiek otarć.

Kolorowo, roślinnie i… drapieżnie

Producenci wchodzą poza standard prostych wzorów, jakie dominują na legginsach biegowych. Zamiast tego kobieca odzież biegowa jest pełna wzorów nawiązujących do natury – kwiatów, roślin, ale też… oczu drapieżników. Rzecz śmiała, zaskakująca i z pewnością pozwalająca odróżnić się od innych biegaczek.

A może pobiegać w… spódniczce?

Brzmi jak szaleństwo? Niekoniecznie. Spódniczki biegowe różnią się krojem od tych zwykłych, będąc w pełni dostosowanymi do aktywności sportowej. Stworzono je w taki sposób, aby nie podwijały się. Z drugiej strony nie przeszkadzają nawet przy sprincie. Co jednak najważniejsze – pozwalają wyglądać bardzo kobieco nawet w trakcie maratonu!

Co istotne, spódniczki biegowe tworzone są w taki sposób, aby nie przesuwały się wzdłuż pasa. To ważne, ponieważ pozwala to uniknąć ewentualnych problemów z otarciami i odparzeniami na skórze.

Co istotne, spódniczki często posiadają też wewnętrzne kieszonki, które w przypadku krótszych treningów pozwalają uniknąć brania ze sobą saszetek na klucze czy telefon – dopiero przy dłuższych wybieganiach pojawia się potrzeba zaopatrzenia w się w pas na na przykład bidon.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej