Start Moda Legginsy i spódniczki biegowe – komfort i kolorowa rewolucja w jednym

Legginsy i spódniczki biegowe – komfort i kolorowa rewolucja w jednym

przez Redakcja

Bieganie to przyjemność. Czy można jednak połączyć radość aktywności z modą? Przecież odzież biegowa powinna w pierwszej kolejności spełniać wymagania czysto techniczne, zapewniając komfort i odpowiednią wentylację. Jak się okazuje, jak najbardziej jest to możliwe.

Projekt aktywnych i dla aktywnych

Świetnym przykładem na takie łączenie w jedno sportowej funkcjonalności i pięknego wzornictwa są legginsy do biegania Nessi. Z jednej strony pod względem technikaliów zadbano w nich o każdy szczegół. I nie mówimy tu tylko o tym, że legginsy biegowe powinny być bardziej oddychalne od zwykłych i minimalizować ryzyko jakichkolwiek otarć.

Wspomniana już marka Nessi dopilnowała, by krój legginsów do biegania został skonsultowany z trenującymi kobietami, w tym również z trenerkami fitnessu. Dzięki temu można było wyeliminować potencjalne niedogodności.

Kolorowo, roślinnie i… drapieżnie

Ta sama firma postanowiła wyjść poza standard prostych wzorów, jakie dominują na legginsach biegowych. Zamiast tego kobieca odzież biegowa od Nessi jest pełna wzorów nawiązujących do natury – kwiatów, roślin, ale też… oczu drapieżników. Rzecz śmiała, zaskakująca i z pewnością pozwalająca odróżnić się od innych biegaczek.

A może pobiegać w… spódniczce?

Brzmi jak szaleństwo? Niekoniecznie. Spódniczki biegowe różnią się krojem od tych zwykłych, będąc w pełni dostosowanymi do aktywności sportowej. Stworzono je w taki sposób, aby nie podwijały się. Z drugiej strony nie przeszkadzają nawet przy sprincie. Co jednak najważniejsze – pozwalają wyglądać bardzo kobieco nawet w trakcie maratonu!

Co istotne, spódniczki biegowe tworzone są w taki sposób, aby nie przesuwały się wzdłuż pasa. To ważne, ponieważ pozwala to uniknąć ewentualnych problemów z otarciami i odparzeniami na skórze.

Co istotne, spódniczki często posiadają też wewnętrzne kieszonki, które w przypadku krótszych treningów pozwalają uniknąć brania ze sobą saszetek na klucze czy telefon – dopiero przy dłuższych wybieganiach pojawia się potrzeba zaopatrzenia w się w pas na na przykład bidon.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej