Strona główna » Manicure tytanowy – nowy trend w stylizacji

Manicure tytanowy – nowy trend w stylizacji

przez Redakcja

Manicure tytanowy to kolejna, oprócz akrylu, żelu i hybryd trwała metoda stylizacji. Ten rodzaj manicure jest jeszcze mało popularny w Polsce. Jednak zyskuje coraz więcej sympatii kobiet dbających o paznokcie ponieważ jest trwały, prosty do nałożenia i odpowiedni dla niemal każdej kobiety.

Na czym polega manicure tytanowy?

Najważniejszą różnicą między manicure tytanowym a hybrydą i żelem to ta, że podczas malowania nie używa się lampy UV. Po początkowych zabiegach pielęgnacyjnych takich jak usunięcie starego lakieru, usunięciu skórek i nadaniu odpowiedniego kształtu paznokci za pomocą pilniczka, na palec nakłada się specjalna bazę. Następnie paznokieć zanurza się w pudełeczku ze specjalnym proszkiem, w skład którego wchodzi między innymi dwutlenek tytanu, mówi podolog z Foot-Med. Po nałożeniu, ten drobny, kolorowy pyłek wysycha pod wpływem powietrza, nie trzeba go utwardzać w lampie ani używać odczynników chemicznych jak w metodzie akrylowej. Po wyschnięciu pyłku, czynność należy powtórzyć. Następnie paznokcie pokrywa się top coatem. Wykończeniem manicure jest wysuszasz czyli sealer, który nadaje powłoce tytanowej ostateczną trwałość i twardość.

Zalety manicure tytanowego

Tak jak w przypadku hybrydy, manicure tytanowy jest suchy natychmiast po skończeniu zabiegu manicure, zatem możemy zaraz po wyjściu z salonu nałożyć rękawiczki lub wrócić do domowych czynności. Puder używany w manicure tytanowym zawiera utwardzający akryl, trwałe pigmenty oraz witaminy  A, E, d3, b5 oraz wapń. Dzięki temu powłoka tytanowa nie niszczy paznokci, a nawet dodatkowo je wzmacnia. Do tej metody stylizacji nie używa się lampy UV, co jest ważne dla osób, które unikają promieniowania ultrafioletowego. Powłoka tytanowa daje naturalny efekt przypominający manicure hybrydowy, nie pogrubiając paznokci. Jednocześnie proszkiem tytanowym możemy łatwo przedłużyć paznokcie tak jak akrylem. Można go także bez problemu nakładać na tipsy.

Trwałość tak wykonanego manicure sięga nawet 5 tygodni. Co ważne, nie ma przeszkód, by przedłużyć trwałość manicure tytanowego uzupełniając tylko powłokę na odrostach. Nie trzeba zdejmować całego lakieru jak w przypadku hybrydy. Aby usunąć manicure tytanowy, wystarczą acetonowe kompresy, takie same jak w przypadku hybryd. Po kilkunastu minutach pod kompresem powłoka odchodzi od paznokcia i bez problemu można usunąć ją patyczkiem. Manicure można też usunąć za pomocą frezarki lub pilnika. Manicure tytanowy nie jest inwazyjny i nie wymaga spiłowania płytki przed nałożeniem, dzięki czemu po jego zdjęciu paznokcie wyglądają tak, jak przed nałożeniem.

Dla kogo jest przeznaczony manicure tytanowy?

Ten rodzaj manicure jest jedną z metod trwałej stylizacji, więc będzie odpowiedni dla kobiet, które poszukują długotrwałego efektu. Na jego zrobienie potrzeba czasu, więc osoby zapracowane i będące w ciągłym biegu mogą nie być zadowolone. Jednakże długotrwały efekt i natychmiastowe wysuszanie wynagradzają czas potrzebny na wykonanie manicure. Proszek tytanowy nie ma żadnego zapachu ani nie wymaga użycia rozpuszczalników czy innych substancji chemicznych, więc będzie odpowiedni dla kobiet uczulonych na żel lub hybrydę a także dla alergiczne i kobiet w ciąży, które nie mogą wdychać silnych zapachów towarzyszących na przykład manicure akrylowemu. Do wykonania manicure tytanowego nie używa się lampy, dlatego powinny na niego zwrócić uwagę osoby, które unikają promieniowania ultrafioletowego.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej