Strona główna » Mikrodermabrazja czy peeling?

Mikrodermabrazja czy peeling?

przez Redakcja

W okresie wiosennym nasza skóra musi zmagać się ze zmianami spowodowanymi wpływem czynników zewnętrznych: chłodem poranków, ciepłem centralnego ogrzewania, silnymi podmuchami wiatru. Wszystko to sprawia, że staje się ona sucha, szorstka, matowa. Marzymy wówczas o tym, by zrzucić stary naskórek i jak wąż, przybrać nowy, świeży wygląd.

Nic dziwnego, że ?stara skóra po zimie? przeszkadza nam na wiosnę. Aplikowanie kremów nawilżających też niewiele pomaga. Dzieje się tak, ponieważ duża ilość zrogowaciałych starych komórek naskórka stanowi blokadę dla substancji aktywnych zawartych w kosmetykach i nie pozwala im wnikać w skórę. Pierwszą rzeczą, jaką w okresie wiosennym powinniśmy zrobić dla naszej skóry, jest zatem usunięcie starego naskórka. Pomogą nam w tym różnego rodzaju zabiegi złuszczające, odżywcze, stymulujące i nawilżające. Najpopularniejsze z nich to: mikrodermabrazja oraz peelingi medyczne.

Skuteczne mikrokryształki

Mikrodermabrazja polega na powolnym ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków tlenku glinu. Zaletą tej metody jest możliwość kontrolowania głębokości ścierania naskórka aż do pożądanego poziomu.

– Zabieg mikrodermabrazji, czyli mechanicznego złuszczania naskórka, przynosi natychmiastowe rezultaty w postaci wyregulowania procesu keratynizacji, wygładzenia powierzchni skóry oraz nadania jej blasku ? mówi Paulina Sójka, kosmetolog w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED. – Stanowi on idealne przygotowanie do wprowadzania substancji aktywnych w skórę. Co ważne, można go łączyć z innymi zabiegami, na przykład nawilżającymi czy odżywczymi. Jego efekty utrzymują się przez kilka tygodni ? dodaje Paulina Sójka.

W przypadku mikrodermabrazji ważne jest, by skrupulatnie przestrzegać wszystkich zaleceń. Przede wszystkim: w okresie 7 dni od wykonania zabiegu chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, stosując kosmetyki z filtrem min. 30 SPF.

Dzięki mikrodermabrazji można osiągnąć:

  • zmniejszenie łojotoku,
  • zwężenie porów,
  • poprawę kolorytu i elastyczności skóry,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • spłycenie, wygładzenie blizn potrądzikowych.

Mikrodermabrazja, peeling

Stymulujące peelingi medyczne

Peelingi medyczne łączą w sobie kilka zalet: złuszczają warstwę rogową, usuwają przebarwienia nadając skórze jednolity kolor, wyrównują powierzchnię skóry spłycając drobne zmarszczki oraz stymulują komórki skóry właściwej – fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastylowych.

Zabiegi dobiera specjalista: lekarz lub kosmetolog, w zależności od potrzeb oraz problemów skóry.

Wykonanie peelingów medycznych zalecanie jest przeważnie w okresie jesiennym, zimowym oraz wczesnej wiosny – kluczową rolę odgrywa tu intensywność słońca. Wyjątkiem wśród peelingów medycznych jest peeling migdałowy, który można wykonywać o każdej porze roku, ze względu na unikalną budowę chemiczną substancji. Jednak podobnie jak w przypadku mikrodermabrazji, tak i w przypadku peelingów medycznych należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych dotyczących m.in. ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

Dzięki peelingom medycznym można osiągnąć:

  • oczyszczenie i wygładzenie skóry,
  • zmniejszenie rogowacenia,
  • zmniejszenie przebarwień,
  • wygładzenie drobnych zmarszczek,
  • pozytywne efekty w leczeniu trądziku.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej