Strona główna » Odmłodzenie dzięki witaminom

Odmłodzenie dzięki witaminom

przez Redakcja

W definicji witamin znajduje się to, iż są one niezbędne człowiekowi (?vita? to przecież życie) i muszą być dostarczane naszemu organizmowi z zewnątrz. To one odpowiadają za właściwe funkcjonowanie naszych narządów i metabolizm, uczestniczą w procesach odnowy uszkodzonych tkanek. To one sprawiają, że wyglądamy pięknie. A czy wiedziałaś, że dzięki witaminom możliwe jest odmłodzenie?

Odmłodzenie dzięki witaminom?

Już od dzieciństwa przekonywane jesteśmy o tym, jak ważne są witaminy w naszym życiu. Aby ich poziom był odpowiedni, świadomie wybieramy i komponujemy potrawy lub łykamy suplementy diety. Wiemy również, że dzięki witaminom wyglądamy pięknie. O tym przekonują nas nie tylko reklamy, ale i kosmetolodzy oraz lekarze. Dlatego wybieramy kosmetyki, które mają w swoim składzie witaminy. I wiemy, że pozwolą one zachować nam młodość. Ale dzisiaj możemy pójść jeszcze krok dalej ? witaminy nie tylko zatrzymają dla nas czas, mogą go również cofnąć. Jak jest to możliwe? ? Rzeczywiście odmłodzenie dzięki witaminom jest możliwe. Taki zabieg stworzyła dr Elisabeth Dancey, lekarz specjalista w zakresie zabiegów medycyny estetycznej. Głównym punktem zabiegu jest podanie skórze koktajlu witaminowego. Ale na preparat ten nie składają się tylko witaminy. Muszą one być uzupełnione przez składniki mineralne, kwasy i aminokwasy. Dzięki temu dostarczamy skórze związki, z których sama się składa a skutkuje to stymulacją rozwoju jej komórek. Nasza skóra odnawia się samodzielnie i to w tempie charakterystycznym dla młodzieńczych lat ? wyjaśnia doktor Klaudia Zwiorek-Czech z krakowskiej kliniki medycyny estetycznej Face&Body Institute. Jak zatem wygląda taki witaminowy zabieg?

Odmładzający zabieg witaminowy

Kosmetolog Agnieszka Gomolińska z Face&Body Institute – kliniki, która przenosi pomysły dr Elisabeth Dancey na grunt polski, wyjaśnia: ? Odmładzający zabieg witaminowy rozpoczyna się oczywiście od zmycia makijażu. Po nim wykonywany jest peeling z kwasu glikolowego, aby oczyścić skórę z martwej warstwy naskórka i wszystkich zanieczyszczeń. Teraz skóra jest wspaniale przygotowana do wchłaniania witamin i składników odżywczych. Koktajl witaminowy podawany jest w formie mezoterapii. Nasza twarz nakłuwana jest cieniutką igłą, poprzez którą wstrzykiwane są mikroskopijne ilości preparatu. Samo nakłuwanie jest nieodczuwalne, a ma zbawienny wpływ na skórę, ponieważ te mikrourazy pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. I tak z jednej strony dostarczamy witamin, a z drugiej ? uzyskujemy efekt liftingu. Następny etapem zabiegu jest terapia widzialnym światłem czerwonym, która nas i naszą skórę relaksuje oraz koi. I wreszcie element ostatni, czyli masaż limfatyczny mający na celu przyspieszenie usuwania toksyn oraz produktów przemiany materii .

Odmłodzenie dzięki witaminom jest możliwe, a w przypadku tak kompleksowo działającego zabiegu ? pewne. Odmładzający zabieg witaminowy jest bowiem oparty na głębokiej znajomości naszej skóry i zachodzących w niej procesów oraz na ogromnym doświadczeniu jego twórczyni dr Elisabeth Dancey

Jakie witaminy nas odmładzają?

Fragment ten mógłby mieć również tytuł ?B jak bądź piękna?, gdyż właśnie o witaminach z grupy B będzie teraz mowa. Koktajl witaminowy stosowany w odmładzającym zabiegu wykorzystuje działanie bardzo wielu witamin z tej grupy.

Biotyna inaczej zwana też witaminą B7 jest uznawana przez kosmetologów za ?witaminę piękna?. Jest ona niezbędna do prawidłowej przemiany materii, ponieważ bierze udział w metabolizmie tłuszczów. I jest to ważne dla naszej skóry, bowiem to właśnie biotyna reguluje aktywność gruczołów łojowych. Dzięki niej skóra wygląda świeżo i zdrowo.

Kwas foliowy to witamina B9, która reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek. Kwas foliowy jest odpowiedzialny za regenerację skóry oraz powstawanie czerwonych krwinek. W nim zaklęta jest nasza młodość. Kwas foliowy odmładza skórę, która została uszkodzona np. przez promieniowanie UV i chroni przed fotostarzeniem.

Witamina PP to inaczej witamina B3. Jej udział w naszym organizmie również jest bezcenny. Witamina ta usuwa z organizmu toksyczne substancje, uczestniczy w tworzeniu czerwonych krwinek oraz rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu polepsza ukrwienie i wpływa na zdrowy wygląd skóry. Ponadto jest odpowiedzialna za gospodarkę wodną skóry, czyli jej odpowiednie nawilżenie, reguluje złuszczanie naskórka, eliminuje stany zapalne skóry i zmniejsza objawy jej starzenia.

Witamina B1, podobnie jak B7 bierze udział w metabolizmie tłuszczów, a zatem odpowiada za gospodarkę gruczołów łojowych i przeciwdziała stanom zapalnym. Z kolei witamina B2 opóźnia powstawanie zmarszczek i pomaga w utrzymaniu zdrowego kolorytu skóry. Procesy starzenia opóźnia również witamina B6, a dzieje się tak dlatego, że witamina ta wpływa na syntezę kolagenu, a zatem białka, które odpowiada za jędrność naszej skóry i brak zmarszczek. I jeszcze ostatnia ? witamina B12. Ta witamina jest niezbędna do funkcjonowania wszystkich komórek naszego ciała, jest koenzymem biorącym udział w bardzo wielu reakcjach m.in. w syntezie DNA. To ona pobudza wzrost każdej komórki w organizmie, a zatem odpowiada za ciągłą regenerację i co za tym idzie ? naszą młodość.

Zabieg autorski dr Elisabeth Dancey wykorzystuje wszystkie powyższe witaminy. Ale są one mniej niż 1/5 wszelkich substancji występujących w koktajlu. Oprócz witamin preparat ten zawiera substancje odżywcze: minerały i aminokwasy, a całość zanurzona jest w kwasie hialuronowym. Odmłodzenie skóry dokonuje się głównie dzięki witaminom, ale trafiają one na odpowiednio przygotowany grunt. I to jest cały sekret tego autorskiego zabiegu, który być może niedługo stanie się sekretem Twojego piękna.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej