Strona główna » Mikser planetarny – dowiedz się jako może ułatwić pracę w domu

Mikser planetarny – dowiedz się jako może ułatwić pracę w domu

przez Redakcja
mikser planetarny

Mikser planetarny nie tylko ułatwi pracę w profesjonalnej i domowej kuchni, ale sprawdzi się również przy mieszaniu kosmetyków. To urządzenie o szerokich możliwościach zastosowania. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać go w swoim domu.

1. Mikser planetarny ułatwi pracę w każdej kuchni
1. Dlaczego mikser planetarny jest lepszy od zwykłego?
2. Mikser planetarny wykorzystasz nie tylko w kuchni
3. Co wziąć pod uwagę kupując mikser planetarny?

Mikser planetarny ułatwi pracę w każdej kuchni

Roboty wielofunkcyjne znajdują się najczęściej na wyposażeniu profesjonalnych kuchni. Wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość w przygotowywaniu dań i możliwość ugotowania dużej ilości porcji.
Nie każdy jednak wie, że miksery planetarne mogą ułatwić również prace w domowej kuchni.
Gotowanie to dla wielu osób nie tylko codzienny obowiązek, ale również hobby. Przygotowywanie domowych potraw stało się i modne i coraz częściej nie ogranicza się jedynie do gotowania obiadów, ale także robienia przetworów, pieczenia ciast i chleba.
W takich przypadkach doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot, który nie tylko zastąpić może tradycyjny mikser, ale również wiele innych urządzeń – maszynki do mięsa, wyciskarkę do cytrusów czy młynek. Szeroka dostępność mikserów o różnych funkcjonalnościach pozwala dobrać odpowiedni model do własnej kuchni i potrzeb.

Miksery planetarne znacznie przyśpieszają przygotowywanie posiłków oraz pieczenie, jednocześnie ułatwiając wykonanie najtrudniejszych czynności – wyrabianie ciast drożdżowych i chlebowych, ubijanie kremów, mielenie mięsa, siekanie warzyw i owoców, wałkowanie ciasta i wykrajanie makaronów, krojenia na plasterki czy kostkę. Może zastąpić również sokowirówkę. To jednak nie wszystko. Nowoczesne roboty planetarne umożliwiają nie tylko przygotowanie produktów do obróbki termicznej, ale także gotowanie na parze czy indukcyjne. Urządzenie z regulacją temperatury może służyć także do smażenia czy jako wolnowar. Mnogość zastosowań sprawia, że sprawdzą się w kuchni każdego amatora gotowania, niezależnie od rodzaju kuchni, którą lubi.

Możliwość gotowania na parze, a także korzystania z miksera jako wolnowaru to dobra opcja dla osób, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia. Do tego zachęca również funkcja ugniatania ciasta na chleb czy możliwość posiekania i zmiksowania warzyw na zupę. Dzięki temu znaczną część dań i produktów przygotować można od podstaw.

Dlaczego mikser planetarny jest lepszy od zwykłego?

Mikser planetarny od zwykłego różni się przede wszystkim większą ilością funkcjonalności. Wielofunkcyjny robot można rozbudowywać o dodatkowe przystawki, uzyskując w ten sposób urządzenie zarówno do przygotowywani zup, sałatek, jak i mięs czy ciast.
Różnica między zwykłym mikserem a modele planetarnym widoczna jest także w sposobie mieszania. Tradycyjne mieszadło czy blender porusza się tylko w jedną stronę. W efekcie mieszana masa osiada na brzegach miski. Inaczej jest w przypadku robota planetarnego, który porusza się wokół własnej osi, a także wokół miski. Dzięki temu ciasto czy zupa są dokładnie wymieszane i żadna ilość się nie marnuje.

Mikser planetarny wykorzystasz nie tylko w kuchni

Mikser planetarny daje jednak nie tylko możliwość przygotowywania wielu potraw, ciast, chleba czy drinków. To także odpowiednia opcja dla osób, które interesują się naturalnymi kosmetykami.
Mikser planetarny daje możliwość dokładnego wymieszania domowych mikstur w sposób, który nie jest dostępny do osiągnięcia ręcznie. Stanowi również alternatywę dla innego rodzaju elektrycznych urządzeń do mieszania kosmetyków – mikser jest uniwersalny i może służyć do wszechstronnych działań, dzięki czemu zastępuje kilka urządzeń.
Szeroki wybór mikserów planetarnych do wykorzystania profesjonalnego oraz domowego znaleźć można na gastroprodukt.pl/mikser-planetarny.

Co wziąć pod uwagę kupując mikser planetarny?

Zakup robota to często inwestycja na lata. Z tego powodu przed wyborem odpowiedniego model warto zastanowić się jakie potrzeby powinien spełniać. Nie zawsze konieczny jest zakup robota ze wszystkimi funkcjami czy przystawkami. W niektórych kuchniach dobrze sprawdzą się prostsze, a przy tym tańsze modele.

Ważna jest również moc urządzenia. Więcej mocy umożliwia wykonywanie czynności wymagających siły – od wygniatania ciasta, po wyciskanie soków, siekanie twardych waży czy kruszenie lodu. Do takiego typu działań odpowiednie będą roboty o mocy 1200 do 1700 W.

Kolejny ważny aspekt to materiał, z którego zostało wykonane urządzenie. Trwałe są szczególnie miksery planetarne wykonane z metalu. Taki materiał jest także łatwy do utrzymania w czystości, a przy tym pasuje do różnych aranżacji wnętrz. Inną opcją są urządzenia z plastiku. Są one jednak mniej odporne na zarysowania czy zabrudzenia. Warto uwzględnić to kupują mikser planetarny do swojej kuchni.

Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę to pojemność i wielkość urządzenia. Dla osób, które gotują dla kilku osób, najlepsze będą modele z większą misą o pojemności 6,7 litra. Do mniejszego zapotrzebowania wystarczające będą miksery o pojemności 4,6 litrów.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej