Strona główna » Nie tylko przedłużanie – poznaj najnowsze techniki upiększania rzęs

Nie tylko przedłużanie – poznaj najnowsze techniki upiększania rzęs

przez Redakcja
Kurs przedłużania rzęs

Do niedawna w salonach kosmetycznych wykonywano głównie zabiegi pielęgnacyjne na twarz oraz manicure i pedicure. Teraz jednak powstaje coraz więcej salonów wyspecjalizowanych w upiększaniu rzęs. Konkurencja jest coraz większa, dlatego osoby wykonujące takie zabiegi powinny cały czas się rozwijać, poznawać nowe techniki i śledzić branżowe nowinki. Coraz bardziej wymagające są też same klientki, które oczekują nie tylko przedłużania rzęs, ale także ich odżywienia czy podkręcenia.

Branża kosmetyczna rozwija się w zadziwiającym tempie

Profesjonaliści pracujący w branży kosmetycznej nieustannie biorą udział w nowych kursach, szkoleniach i warsztatach. Powodów jest kilka. Pierwszym z nich jest stale rosnąca konkurencja – na rynku pojawia się mnóstwo salonów kosmetycznych oferujących różne usługi. Drugi powód wiąże się z rosnącymi wymaganiami klientów i klientek, świadomych najnowszych trendów i chcących wypróbować nowe techniki pielęgnacji i upiększania – skóry, włosów, paznokci, rzęs czy brwi. Wreszcie osoby wykonujące zabiegi kosmetyczne są odpowiedzialne za przeprowadzenie ich w sposób bezpieczny i jak najmniej inwazyjny dla klienta. To właśnie dlatego nauka od bardziej doświadczonych stylistów jest tak ważna.

Upiększanie rzęs w ofercie niemal każdego salonu kosmetycznego

Zabiegami cieszącymi się szczególną popularnością są obecnie wszystkie, które wiążą się z upiększaniem rzęs. Klientki wciąż najchętniej wybierają się na przedłużenie rzęs – zabieg daje natychmiastowy efekt. Większość kobiet decyduje się na niego ze względu na wygodę i oszczędność czasu; dzięki przedłużeniu zbędne jest doklejanie sztucznych rzęs na co dzień. W dodatku jeśli zabieg został przeprowadzony przez profesjonalistę, rzęsy wyglądają bardzo naturalnie i nie tworzą karykaturalnego efektu.

Warto jednak pamiętać, że są różne metody przedłużania rzęs. Największą popularnością cieszy się metoda przedłużania 1:1, która daje najbardziej naturalny efekt. To właśnie nią w pierwszej kolejności powinny zainteresować się osoby, które myślą o wykonywaniu zabiegów na rzęsy. Technik przedłużania 1:1 (tak jak i innych) najlepiej uczyć się na specjalistycznym kursie.

Takie szkolenie ma w swojej ofercie np. szkoła Żak. Uczestnicy zdobywają na zajęciach nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim – umiejętności praktyczne, dzięki czemu wykonują później tego typu zabieg w salonie w sposób profesjonalny. Z kolei metodą przedłużania rzęs cieszącą się coraz większym zainteresowaniem jest metoda objętościowa, która umożliwia maksymalne zagęszczenie rzęs i jest polecana klientkom o bardzo rzadkich, ledwo widocznych rzęsach.

Zabiegi upiększające rzęsy to nie tylko przedłużanie

Osoby pracujące w salonach kosmetycznych powinny mieć jednak świadomość, że klientki szukają też zabiegów pozwalających np. na odżywienie rzęs czy ich stałe podkręcenie. Styliści i stylistki, którzy chcą się tego nauczyć, mogą wybrać kurs laminowania i liftingu rzęs (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs—–laminowanie-i-lifting-rzes). Co ważne, szkolenia są skonstruowane w taki sposób, by uczestnicy mogli uzupełnić swoją wiedzę w zakresie budowy anatomicznej oka czy fazy wzrostu rzęs. Dzięki temu będą potrafili wykonać zabieg, aby zminimalizować ryzyko wszelkich powikłań z nim związanych.

Warto wybierać wyłącznie kursy, które mają w swoim programie ćwiczenia praktyczne

Styliści i stylistki, którzy chcą poznać nowe metody upiększania rzęs, powinni przy wyborze szkolenia zawsze zwracać uwagę na to, czy kurs ma w swoim programie ćwiczenia praktyczne. To właśnie wtedy mają okazję na przeprowadzenie zabiegu w praktyce i nauczenie się – pod okiem instruktora – jak powinien zostać prawidłowo przeprowadzony.

Zdjęcie: pixabay.com
Artykułu sponsorowany

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej