Strona główna » Nie zwlekaj z depilacją laserową do lata. Naukowcy dowiedli, że listopad to najlepszy miesiąc na zabieg.

Nie zwlekaj z depilacją laserową do lata. Naukowcy dowiedli, że listopad to najlepszy miesiąc na zabieg.

przez Redakcja
Nie zwlekaj z depilacją laserową do lata

Każda kobieta nie mogłaby się obejść bez depilacji. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Za sprawą depilacji, kobiety nie boją się pokazywać swoich nóg, nosząc sukienki czy spódniczki. Depilacja jest popularna, i to się nie zmieni. Co za tym idzie, jej metod jest naprawdę wiele. Zdecydowana większość kobiet decyduje się na depilację woskiem lub depilatorem. Niemniej, zabieg laserowy cieszy się coraz większym uznaniem. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Kilka słów o depilacji woskiem

Dzięki depilacji woskiem, płeć piękna może pożegnać się z owłosieniem z: pach, nóg, pleców czy okolic bikini na 3-5 tygodni. Ten rodzaj depilacji można przeprowadzać samodzielnie, mimo wszystko nie zaszkodzi zgłosić się do specjalisty. Być może zaboli mniej. Niestety, podgrzany wosk rozprowadza się po wybranej partii ciała, zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Naturalnie wosk przykleja się do nich, a gdy zastygnie jest zrywany w przeciwnym kierunku wraz z niechcianym owłosieniem i ich cebulkami. Zrywanie wiąże się ze sporym dyskomfortem.  Depilacja woskiem pozwala dłużej cieszyć się gładką skórą niż depilacja maszynką. Niemniej, jest to wciąż metoda nietrwała.

Zabiegi depilacji woskiem wygląda właśnie w ten sposób. Niestety, ból może być dla pacjenta sporym utrudnieniem. Tym bardziej, że tą metodę trzeba powtarzać co 3-5 tygodni, co może zniechęcać. Pamiętajmy, że z tej metody nie może skorzystać każdy. Z depilacji woskiem powinny pożegnać się osoby ze świeżą opalenizną, a także bardzo wrażliwą skórą, chore na łuszczycę, czy z tendencją do pękających naczynek – zaznacza kosmetolog Sara Sendorek z Kliniki VESUNA.

Laser? Dlaczego nie!

Depilacja laserowa uznawana jest za jedną z najpopularniejszych metod trwałego usunięcia niechcianego owłosienia. Dlaczego? Tą metodę depilacji można przeprowadzić praktycznie na każdej partii ciała. Kolejną korzyścią jest jej trwałość. Wystarczy tylko 5-6 zabiegów, aby cera była gładka latami.

Ogromną zaletą depilacji laserowej, jest jej skuteczność. To właśnie ten rodzaj depilacji nie prowadzi do powstawania stanów zapalnych, wrastania włosów. Właściwie to jest dla nich doskonałym rozwiązaniem. Ten rodzaj depilacji jest mniej bezbolesny niż woskowanie. Owłosienie jest usuwane na stałe. Właśnie z tego powodu, jest to dobre rozwiązanie dla kobiet, które cierpią z powodu hirsutyzmu… – mówi kosmetolog Sara Sendorek.

Metoda laserowa: krok po kroku

Zabieg depilacji laserowej wykonuje się za pomocą wiązki lasera. To właśnie ona pochłaniana jest przez barwnik (tzw. melaninę). W konsekwencji usuwana jest macierz włosa. Ma to miejsce podczas aktywnej fazy wzrostu włosa, będącą jedyną częścią owłosienia. W tym czasie reszta włosów znajduje się w fazie spoczynku lub inwolucji. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy powtórzyć zabieg w kilku seriach – około 5-6 zabiegów, powtarzanych co 6-8 tygodni.

Jak wygląda depilacja laserowa w Krakowie? Warto zrobić wycieczkę do serca Małopolski!

Właściwie depilacja laserowa w Krakowie wygląda podobnie jak w innych miastach. Co zatem może je różnić? Efektywność. Nie da się ukryć, że na terenie całego kraju gabinety medycyny estetycznej pracują na różnym sprzęcie. Naturalnie nasuwa się pytanie, na jakim sprzęcie przeprowadza się depilację laserową w Krakowie?

Na jakim sprzęcie wykonuje się zabieg depilacji laserowej w Krakowie? W krakowskiej Klinice VESUNA tą metodę przeprowadzamy na innowacyjnym laserze diodowym PALOMAR VECTUSTM. Zrobiliśmy to jako pierwsi w Polsce, ponieważ jako pierwsi wprowadziliśmy zabieg na tym urządzeniu do naszej oferty. Skuteczność, efektywność oraz bezpieczeństwo urządzenia jednoznacznie potwierdza certyfikat wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i LEKÓW FDA. W trakcie pierwszego zabiegu, laser pozwala na usunięcie około 30% owłosienia. Warto również podkreślić, że podczas zabiegu w Klinice VESUNA wykorzystujemy urządzenie chłodzące CRYO 6 Derma Cooler, co zdecydowanie minimalizuje odczucia bólowe w trakcie zabiegu – podkreśla Sara Sendorek.

Zobacz także

3 komentarze

daniela 18 listopada 2021 - 15:45

Jestem w trakcie serii depilacji laserowej i jak na razie jestem totalnie zachwycona! uśmiech po 2 zabiegach widzę wyraźnie, że moja skóra jest znacznie bardziej gładka. Polecam wam dziewczyny, to sprawdzony salon.

Reply
Iza 22 lutego 2022 - 19:36

Depilacja laserowa jest skuteczna. Ale trzeba wybrać mądrze miejsce. Ja byłam w Warszawie, gdzie mają najnowocześniejszy sprzęt. Specjaliści, którzy tam są znają się na tym co robią.

Reply
lilia 23 marca 2023 - 21:38

Laser vectus ma głowicę chłodącą, zabieg praktycznie nie boli. Ja mam grube, czarne włoski i czułam się dobrze w czasie zabiegu.

Reply

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej