Strona główna » Odżywka do rzęs dawniej i dziś, czyli długa droga do ideału

Odżywka do rzęs dawniej i dziś, czyli długa droga do ideału

przez Redakcja

Wiele kobiet nie wyobraża sobie dziś już życia bez odżywki do rzęs. Stała się ona symbolem kobiecości – dzięki niej wiele pań doczekało się rzęs, jakich nie miały przez całe życie. Odżywka do rzęs działa cuda: dzięki niej znika większość kompleksów dotyczących wyglądu. To innowacyjny produkt na miarę naszych czasów. Dawniej w kwestii pielęgnacji rzęs kobiety radziły sobie na różne, nie zawsze dobre sposoby. Jaka jest historia odżywki do rzęs? Jak wcześniej wyglądała pielęgnacja małych włosków?

Odżywka do rzęs – tak młoda, a tak sławna

O ile maskara ma bardzo starą tradycję, a jej początki sięgają czasów starożytnego Egiptu i cudownej Kleopatry, o tyle odżywka do rzęs zdaje się być przy niej niemowlakiem. Tusz do rzęs miał setki lat, aby stać się kultowy. Odżywce do rzęs wystarczyło kilka lat, aby dorównać mu sławą.

Odżywka do rzęs – czym jest i jak działa?

Odżywka do rzęs to bezbarwne serum zamknięte w niewielkiej, podłużnej buteleczce. Najczęściej przypomina wyglądem maskarę. Nie jest jednak wyposażona w spiralkę, lecz w maleńki, podobny do eye-linera pędzelek, którym bardzo łatwo jest nanieść odżywkę tuż za linią rzęs. Wystarczy jedno pociągnięcie małego aplikatora – odżywka wnika w skórę i dociera do cebulek, aby je wzmocnić i zregenerować. Dzięki temu rzęsy zyskują siłę i rosną szybciej, stając się zjawiskowo długie. Dzięki odżywce faza ich wzrostu wydłuża się, a włoski stają się grubsze, gęstsze, ciemniejsze długie i przestają wypadać.

Odżywka do rzęs – co było przed nią?

Zanim pojawiła się odżywka do rzęs w takiej postaci, jaką znamy dzisiaj, kobiety próbowały odżywiać swoje rzęsy olejkiem rycynowym, który (niestety) dostawał się do ozu i powodował problemy z widzeniem. Rycyna dobrze dba o brwi, w pielęgnacji rzęs jest jednak bardzo kłopotliwa (warto wspomnieć, ze dzisiejsze odżywki do rzęs nadają się również do stosowania na brwi). Po erze olejku rycynowego przyszedł czas na odżywki do rzęs w formie spiralki – nakładało się je na rzęsy dokładnie tak, jak tusz. Pooprawiały kondycję włosków, ale nie nie działały na cebulki i dlatego nie były w stanie w pełni zregenerować małych rzęs. Dlatego dzisiejsze odżywki, które przyprawiają nas o spektakularne rzęsy są kosmetycznym fenomenem.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej