Strona główna » Popularne marki sportowe i ich historia. Co zadecydowało o ich sukcesie?

Popularne marki sportowe i ich historia. Co zadecydowało o ich sukcesie?

przez Redakcja
Popularne marki sportowe

Znanych marek sportowych, które podbiły serca ludzi, można wyróżnić naprawdę niewiele. Co zadecydowało o ich sukcesie? Czy jest to konkurencyjna cena i dobry stosunek ceny do jakości? A może oryginalne wzory i kroje odzieży? Lub jeszcze jakość produkowanych towarów? Poznaj najpopularniejsze marki sportowe i dowiedz się, co zadecydowało o tym, że są znane i lubiane przez wielu użytkowników.

Jakie popularne marki sportowe dostępne są na rynku?

Można wyróżnić kilka popularnych marek, które oferują odzież sportową i znane są wśród różnych grup wiekowych. Przeznaczone są nie tylko dla młodszych osób, ale i również tych starszych. Obecnie marki sportowe produkują już nie tylko odzież i sprzęt treningowy, ale i również ubrania, które przeznaczone są na co dzień. W ich asortymencie można znaleźć nawet sukienki i spódnice damskie, które spokojnie można założyć na spotkanie z przyjaciółmi czy wieczorne wyjście. Dostępna jest uniwersalna odzież, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie marki wyróżniamy? Poznaj ich historię!

Adidas

Adidas to marka, której historia sięga już 1924 roku. Powstała w Niemczech, a jej założycielami byli Adolf i Rudolf Dassler. Popularna nazwa wzięła się więc od zdrobnienia imienia Adolf – „Adi” oraz trzech pierwszych liter ich nazwiska „Das”. Początkowo bracia produkowali wyłącznie obuwie, jednak z czasem asortyment zaczął się poszerzać. Marka Adidas istnieje do dziś. Wyróżniają ją miejska stylistyka, a także odważne kolory. Sławę zyskała dzięki unikalnym produktom, a także bardzo dobrej reklamie. 

Puma

Co wspólnego ma Adidas z Pumą? Założyciela! W 1948 roku w Fabryce Butów Braci Dassler nastąpił rozłam i została ona podzielona. Jeden z braci — Rudolf — kontynuował swoją działalność pod nazwą „Ruda”, a następnie „Puma”. Jego głównym konkurentem było właśnie przedsiębiorstwo brata, czyli Adidas. Marka zyskała popularność dzięki współpracy ze znanymi osobami. Znana jest do dziś i właściwie aż po dziś dzień konkuruje z Adidasem. Oferuje jednak ciekawe ubrania o wysokiej jakości, dlatego warto się im przyjrzeć. 

Nike

Na liście znanych marek sportowych nie brakuje firmy Nike. To amerykańskie przedsiębiorstwo założone w 1964 roku przez Billa Bowermana i Philipa Knighta. Można stwierdzić, że jest to jeden ze światowych liderów, produkujących odzież i akcesoria treningowe. Marka również zyskała sławę, dzięki zastosowaniu nowych, oryginalnych technologii. Aż do dziś nie straciła ona na popularności, a jej slogan Just do it znany jest na całym świecie.  

Kappa

Historia marki Kappa sięga już 1916 roku, co czyni ją jedną z najstarszych marek sportowych. Założona we Włoszech, a dokładnie w Turynie, początkowo produkowała bieliznę i skarpetki. Marka do dziś cieszy się uznaniem wśród odbiorców, a na liście jej sukcesów można umieścić m.in. bycie  sponsorem włoskiej reprezentacji na mistrzostwach świata. To ciekawa odzież o unikalnych wzorach, kolorach i krojach. 

O czym decyduje sukces marki?

Każda z marek zyskała popularność nie tylko dzięki reklamom i nawiązywaniu współpracy, ale i również tworzeniu unikalnego obuwia i odzieży. Na tej liście można by umieścić jeszcze kilka producentów, którzy zasługują na uwagę m.in. Umbro, 4F czy też New Balance.  One również posiadają ciekawą historię — polecamy zapoznać się z nimi samemu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej