Strona główna » Pożyczka przez internet – jak to działa i czy warto?

Pożyczka przez internet – jak to działa i czy warto?

przez Redakcja

Pożyczanie pieniędzy jeszcze nigdy nie było tak proste – w każdej chwili, o ile tylko posiadamy pod ręką urządzenie z dostępem do internetu, możemy wnioskować o wsparcie finansowe w jednej z wielu instytucji, na dowolny cel i na bardzo preferencyjnych warunkach. Jak dokładnie wygląda pożyczanie pieniędzy przez internet? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby było to bezpieczne?

  1. Jak działa pożyczanie pieniędzy przez internet?
  2. Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę online?
  3. Na jaki cel możemy pożyczyć pieniądze online?
  4. Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Jak działa pożyczanie pieniędzy przez internet?

Wbrew pozorom jest to bardzo proste i w większości przypadków nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, która oferuje interesującą nas usługę, a następnie złożyć wniosek o pożyczkę. Jest on rozpatrywany bardzo szybko, ponieważ pierwszą decyzję mamy już często w mniej niż kwadrans. Pod tym względem chwilówki online biją na głowę kredyty bankowe, które często wymagają wielu formalności, wizyty w oddziale i dłuższego czasu oczekiwania na decyzję. Zazwyczaj w przypadku pożyczki przez internet nie musimy również spełniać wygórowanych wymogów, co ma wpływ na to, czy decyzja o udzieleniu finansowania będzie pozytywna.

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę online?

Dwa bezwzględne warunki, których wymaga każdy pożyczkodawca, są banalne do spełnienia: musimy mieć ukończone osiemnaście lat i być obywatelem Polski. Część firm udzielających chwilówek wymaga również zaświadczenia o dochodach, aby móc precyzyjnie skalkulować, jaką kwotę możemy pożyczyć. Jest to dobry ruch, ponieważ zabezpiecza nas przed przeholowaniem z wysokością pożyczki oraz późniejszymi problemami z jej spłatą. Aby wybrać dobrego i godnego zaufania pożyczkodawcę możemy skorzystać ze strony-porównywarki, jak np. https://money24.pl/pozyczki-od-18-lat/. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na samodzielnym porównywaniu dziesiątek ofert dostępnych na rynku.

Na jaki cel możemy pożyczyć pieniądze online?

Pożyczkodawca nie będzie weryfikował, na co przeznaczymy pieniądze. Możemy wnioskować o udzielenie pożyczki na zabiegi kosmetyczne, wymianę AGD w domu, dołożenie kapitału do firmy, zwiększenie budżetu wakacyjnego itp. Cel nie ma znaczenia dla firmy, która udzieli nam wsparcia. Jedyne, na co powinniśmy bezwzględnie zwrócić uwagę, to terminowa spłata zadłużenia. Dzięki temu unikniemy kar umownych, a także szybko pozbędziemy się zobowiązania oraz zyskamy status zaufanego klienta, co może przełożyć się na wysokość i warunki pożyczki w przyszłości, jeżeli zdecydujemy się skorzystać po raz drugi.

Jak pożyczać odpowiedzialnie?

Pożyczanie pieniędzy nie jest niczym złym i często umożliwia nam uzyskanie celów, na które w innej sytuacji musielibyśmy dużo dłużej czekać. Ważnym jednak jest, aby znać umiar w pożyczaniu i nie wnioskować o wyższą kwotę wsparcia finansowego, niż jesteśmy później w stanie udźwignąć w trakcie spłaty. Do dobrych praktyk kredytowych zaliczamy również dokładne zapoznanie się z umową, tabelami kar i innymi dokumentami zanim je podpiszemy, a także zebranie odpowiednio dużej ilości informacji o interesującym nas pożyczkodawcy, zanim zdecydujemy się pożyczyć właśnie od niego. Wystarczy przestrzegać tych kilku prostych zasad, aby bezproblemowo spłacić pożyczkę i zapomnieć o niej równie szybko, jak ją wzięliśmy.  Rozważne obchodzenie się z finansami umożliwia nam również uniknięcie wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej