Strona główna » Jak wybrać prezent dla dzieci w wieku szkolnym?

Jak wybrać prezent dla dzieci w wieku szkolnym?

przez Redakcja

Wybierając odpowiedni prezent dla starszego dziecka powinniśmy uwzględnić jego zainteresowania i preferencje. Kilkulatki, nie mówiąc o nastolatkach, mają już ukształtowany gust i upodobania. Jeśli kupujemy prezent dla swojego dziecka, z pewnością wiemy, czym się interesuje, a jeśli dla siostrzeńca lub wnuka powinniśmy skonsultować wybór z jego rodzicami.

Co lubią dzieci w wieku szkolnym?

Wiele starszych dzieci ma już swoje ulubione filmy lub bajki. Gadżety z ulubionymi bohaterami z pewnością sprawią im więc radość i zajmą zaszczytną pozycję na liście najlepszych prezentów. Dzieciom w tym wieku warto również kupować zabawki edukacyjne, których wybór jest naprawdę ogromny. Bardzo dobrym rozwiązaniem są gry planszowe, w które można grać całą rodziną. Jest to świetny sposób na wspólną zabawę z pociechą. Ponadto wybór gier dostępnych na rynku jest bardzo duży. W sklepach znajdziemy gry edukacyjne dotyczące przyrody, historii i innych dziedzin, a także gry towarzyskie.

Zabawa w kalambury lub gra w scrabble to nie tylko rozrywka, ale też możliwość rozwoju słownictwa u dziecka. Podobne zadanie spełniają zestawy „zrób to sam”, które poszerzają wiedzę o świecie i jednocześnie wzmacniają zdolności manualne najmłodszych. Jeśli szukamy prezentu, który rozwija wyobraźnię przestrzenną i wzmacnia pamięć u dzieci, doskonałym pomysłem będzie zakup puzzli, które dostępne są w różnych rozmiarach i wzorach.

Jaki prezent będzie najlepszy dla nastolatka?

Dzisiejsze nastolatki najchętniej każdą wolną chwilę spędziłyby przed ekranem tabletu, smartfona lub komputera. Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka w tym wieku może więc przysporzyć najwięcej kłopotu. Kupowanie kolejnego gadżetu elektronicznego może jeszcze bardziej odciąć nastolatka od realnego świata, nauki czy też po prostu spędzania czasu z rodzicami lub przyjaciółmi. Jeśli dziecko w tym wieku marzy o kolejnej grze na konsolę, niekoniecznie musimy odmawiać mu tej przyjemności.

Oferta gier jest bardzo szeroka, możemy więc znaleźć rozwiązanie, które sprawi nastolatkowi radość, a jednocześnie spełni funkcję edukacyjną. W wielu sklepach znajdziemy gry w formie quizów, które służą do nauki języków, dotyczą wiedzy o świecie czy też gry matematyczne i logiczne.

Jeśli chcemy zachęcić nastolatka do czytania możemy kupić mu również popularną książkę dla młodzieży albo czytnik e-booków z kilkoma ciekawymi pozycjami czytelniczymi. Zwróćmy też uwagę na zainteresowania nastolatka, gdyż rozwiązanie może podsunąć nam nawet wystrój jego pokoju.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej