Strona główna » Kubeczek Menstruacyjny – porady dla początkujących

Kubeczek Menstruacyjny – porady dla początkujących

przez Redakcja

Współczesne kobiety coraz częściej sięgają po alternatywne środki higieniczne, takie jak kubeczki menstruacyjne. Ze względu na komfort użytkowania i stuprocentową ochronę zyskują one coraz więcej miłośniczek. Kubeczek menstruacyjny to łatwe w użyciu i higieniczne rozwiązanie dla aktywnych kobiet. Jeśli więc rozważasz zakup kubeczka menstruacyjnego lub chcesz dowiedzieć się więcej o ich rodzajach i stosowaniu, zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu.

  1. Czym jest kubeczek menstruacyjny?
  2. Zalety używania kubeczków menstruacyjnych
  3. Jaki rozmiar kubeczka menstruacyjnego wybrać?
  4. Kilka zasad użytkowania kubeczka menstruacyjnego

Chcesz być aktywna i czuć się komfortowo nawet podczas menstruacji? Cenisz sobie wygodę i praktyczne rozwiązania? Właściwie dobrany kubeczek menstruacyjny z pewnością sprosta Twoim potrzebom, dzięki czemu nie będziesz musiała rezygnować z codziennych aktywności, a nawet unikać wizyt na siłowni czy basenie. Kilka pomocnych informacji znajdziesz poniżej.

Czym jest kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny to rodzaj elastycznego, wielorazowego kubeczka wykonanego ze specjalnego silikonu medycznego. Właściwie założony kubeczek gromadzi krew menstruacyjną nawet przez 12 godzin użytkowania, po tym czasie jest opróżniany i gotowy do kolejnej aplikacji.

Zalety używania kubeczków menstruacyjnych

Kubeczki menstruacyjne są bezpiecznym i higienicznym rozwiązaniem. Materiał z którego wykonane są kubeczki został dokładnie przebadany, dzięki czemu zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa. Nie znajdziesz więc w nich dodatków, takich jak plastik czy lateks, stąd też idealnie sprawdzą się dla tych z nas, które cierpią na różnego rodzaju alergie.

Kubeczek Menstruacyjny zapewnia komfort użytkowania. Jego specjalnie wyprofilowany kształt i elastyczność sprawia, że jest zupełnie niewyczuwalny. Dodatkowo nie podrażnia i nie wysusza śluzówki pochwy. Pozwala nam cieszyć się każdym dniem i pozostać aktywnymi nawet podczas menstruacji. Prawidłowo dobrany i założony kubeczek menstruacyjny można nosić nawet do 12 godzin bez konieczności opróżniania.

Warto także zauważyć, że kubeczek menstruacyjny to coś więcej niż pełna swoboda podczas menstruacji, ale także świadoma troska o środowisko. Kubeczek menstruacyjny jest bowiem artykułem wielokrotnego użytku, który po odpowiednim oczyszczeniu może nam służyć nawet przez kilka lat. To także oszczędność i wygoda. Nie trzeba bowiem pamiętać o comiesięcznych zakupach podpasek czy tamponów, a dzięki szerokiej gamie przeróżnych rodzajów i rozmiarów, każda kobieta znajdzie ten odpowiadający jej potrzebom.

Jaki rozmiar kubeczka menstruacyjnego wybrać?

Kolejną istotną kwestią pozostaje wybór właściwego rozmiaru kubeczka menstruacyjnego. Powinien on dobrze przylegać do ściany pochwy, dzięki czemu zyskujemy pewną ochronę. Jego wielkość i kształt powinny być dopasowane do obfitości krwawienia oraz cech anatomicznych naszego ciała, takich jak długości szyjki macicy oraz kondycja mięśni dna miednicy. Inny więc rozmiar zaleca się kobietom, które nie współżyły, a inny kobietom starszym czy po przebytych porodach.

Kilka zasad użytkowania kubeczka menstruacyjnego

Kubeczek menstruacyjny stanowi dobrą alternatywę dla klasycznych środków higienicznych, aby jednak właściwie spełniał swoją funkcję, musimy odpowiednio go przygotować, a także zapoznać się z instrukcją dotyczącą aplikacji. Przed pierwszym użyciem kubeczek należy wysterylizować, gotując go we wrzącej wodzie przez około 5 minut. Pamiętaj też, że zabieg ten należy powtarzać także na początku każdej miesiączki i po jej zakończeniu, dzięki czemu zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa i właściwej higieny. Przed pierwszą aplikacją dokładnie zapoznaj się z instrukcją dołączoną do opakowania. Rozluźnij się, przyjmij dogodną dla siebie pozycję i krok po kroku wykonuj polecenia zawarte w instrukcji.

Kubeczek menstruacyjny stanowi doskonałą alternatywę dla aktywnych, świadomych kobiet, które oczekują pełnej ochrony i bezpieczeństwa użytkowania. Komfort, higiena i dbałość o środowisko sprawiają, że cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej