Strona główna » Przedłużanie rzęs metodą rzęsa do rzęsy

Przedłużanie rzęs metodą rzęsa do rzęsy

przez Redakcja

Każda kobieta marzy o pięknych, długich, gęstych, czarnych i lśniących rzęsach. Kupujemy drogie tusze, malujemy nimi rzęsy, wywijamy je zalotką, a one są posklejane, tusz się kruszy… Gdy prowadzimy aktywny tryb życia tzn. uprawiamy sporty wodne i inne gdzie tusz może się rozmazać ? używamy tuszy wodoodpornych, które niszczą i osłabiają rzęsy. Ale jest na to rada, mianowicie metoda permanentnego przedłużania rzęs metodą ?rzęsa do rzęsy? (1:1).

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Podstawowe informacje o przedłużaniu rzęs

Zabieg jest dostępny dla każdej osoby, nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Wszystkie preparaty są bardzo bezpieczne, nawet dla wrażliwych oczu. W związku z tym zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla osób które nie mogą używać tuszu do rzęs, ze względu na uczulenie. Zabieg daje spektakularny efekt, który utrzymuje się od 3 do 6 tygodni, rzęsa przyklejona do rzęsy naturalnej wypada razem z rzęsą naturalną, gdy skończy się jej cykl życiowy. Zabieg nie niszczy więc naturalnych rzęs, dodatkowo oszczędzamy rzęsom codziennego łamania zalotką i tarcia podczas demakijażu. Rzęsy odporne są na działanie wody, łez, można biegać, pływać, na zabieg przedłużania rzęs często decydują się panny młode, oprócz tego że rzęsy te pięknie podkreślają oko, to panna młoda może się wzruszać do woli bez obawy o trwałość makijażu. Rzęsy po założeniu nie wymagają używania tuszu. Dzięki długim i gęstym rzęsom Twoje oczy nabiorą nowego, ekscytującego spojrzenia!

Kto decyduje się na przedłużanie rzęs?

Z zabiegu przedłużania rzęs korzystają przede wszystkim osoby,które nie mają czasu na wykonanie makijażu oka, a chcą wyjść z domu z kompletnym makijażem. Mogą z tego zabiegu skorzystać także osoby których naturalne rzęsy są bardzo krótkie i rzadkie. Dostępne na rynku rzęsy występują w różnych grubościach i długościach. Wybierając rzęsy delikatne uzyskamy bardzo naturalny efekt, nikt nie zorientuje się, że rzęsy są doklejane. Przedłużone rzęsy nadają oczom wyrazistość, optycznie je powiększają.

Jak wykonuje się zabieg przedłużania rzęs?

Metoda przedłużania rzęs polega na doklejeniu jednej syntetycznej rzęsy do każdej rzęsy naturalnej. Podwajamy w ten sposób ilość rzęs. Do klejenia rzęs stosujemy specjalny, bezpieczny dla oka klej. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka tygodni, średnio 3 -6. okres kilku tygodni do kilku miesięcy (wraz z naturalnym wypadaniem wypadają także rzęsy doklejone, oczywiście rzęsy odrastają, dzięki czemu możliwe jest uzupełnianie ubytków). Przedłużone rzęsy można uzupełniać co kilka tygodni.

Rzęsy krok po kroku

Do wykonania zabiegu potrzebne są:

  • rzęsy pojedyncze różnej grubości i długości w zależności od preferencji klientki
  • klej, najlepiej czarny, ponieważ nie widać go gdy zaschnie,
  • remover ? preparat do usuwania nadmiaru kleju
  • 2 pęsety
  • mikroszczoteczki do aplikacji
  • szczoteczka typu maskara
  • kamienna podkładka na klej
  • plaster medyczny lub płatki kolagenowe
  • podkładka sylikonowa na rzęsy
  • primer

sprzęt do wykonywania zabiegu przedłużania rzęs metodą 1:1

Podczas aplikacji należy pamiętać by nie podrażnić oczu klientki, należy jej zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Zaczynamy od mycia i dezynfekcji rąk. Narzędzia używane w poprzednim zabiegu powinno się dokładnie zdezynfekować, by nie narazić klientki na infekcję bakteryjną. Jeśli klientka nosi szkła kontaktowe to na czas trwania zabiegu powinna je zdjąć.

PRZEBIEG ZABIEGU KROK PO KROKU:

1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie wszystkich materiałów potrzebnych do wykonania zabiegu, należy zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie, aby nie męczyć oczu klientki ani swoich.

2. Zabezpiecz dolne rzęsy , poprzez nałożenie plastra medycznego lub podkładek sylikonowych. Jest to konieczne aby podczas zabiegu dolne rzęsy nie posklejały się z rzęsami górnymi. Kiedy to zrobisz należy poprosić klientkę aby zamknęła oczy i sprawdziła czy plasterek nie drażni oczu.

3. Używając szczoteczki rozczesz rzęsy, aby usunąć wszelkie nierówności,

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

4. Określ długość rzęs. Wybierz rozmiar przedłużenia. Za pomocą szczoteczki, lub wacika nanieś na rzęsy primer , który odtłuści rzęsy i spowoduje lepsze ich przyklejenie do rzęsy naturalnej,

5. Nałóż kropelkę kleju na kamienną podstawkę

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

6. Ostrożnie oddzielaj rzęsy górnej powieki, oddziel każdą rzęsę za pomocą wysterylizowanej pęsety. Zlokalizuj rzęsy które są dłuższe niż 1/3 długości rzęs aplikowanych. Te rzęsy są w początkowej fazie wzrostu, ale są wystarczająco mocne do ich wykorzystania podczas przedłużania.

7. Stosując wysterylizowaną zakrzywioną pęsetę falę wyjmij rzęsę trzymając ją tuż poniżej końcówki, nie za mocno, aby jej nie zaginać.

8. Zamocz rzęsę do połowy w kleju, pozwalając małej kropelce kleju pozostać na końcu.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

9. Usuń nadmiar kleju przykładając rzęsę do brzegu podkładki.

10. 2-3 razy przeciągnij sztuczną rzęsę wzdłuż naturalnej zanim umieścisz ją we właściwym miejscu na jej górze. Właściwe miejsce mocowania sztucznej rzęsy jest ok. 1-2 mm od skóry powieki.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

11. Klej nigdy nie powinien wejść w kontakt ze skórą klientki, gdyż mogłoby to spowodować podrażnienie, czy nawet zapalenie.

12. Na zakończenie uczesz rzęsy za pomocą szczoteczki, powinny być rozdzielone i suche.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

13. Delikatnie usuń tasiemkę z dolnej powieki. Skórę naciągnij, żeby uniknąć podrażnienia delikatnego obszaru okolicy oka. Zwilż tasiemkę wodą, żeby ułatwić jej usunięcie.

14. Wręcz klientce lusterko, żeby mogła podziwiać swoje piękne, pełne, długie i gęste rzęsy.

Firma ACTIV oferuje państwu profesjonalne szkolenie z przedłużania rzęs metodą ?rzęsa do rzęsy?, przygotowujące do profesjonalnego wykonywania zabiegu w gabinecie z wykorzystaniem produktów firmy SYIS. Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz części praktycznej.

Osobom, które zakupiły zestaw do przedłużania rzęs SYIS bezpośrednio w firmie Activ umożliwiamy skorzystanie z 20% rabatu na szkolenie (dla jednej osoby).

PRZEBIEG SZKOLENIA

Część teoretyczna wyczerpująco zostają omówione wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, ich metodyka, zalecenia dla klienta. Ponadto szkoleniowiec szczegółowo prezentuje wszystkie produkty wchodzące w skład zestawu do przedłużania rzęs SYIS.

Część praktyczna szkoleniowiec w formie pokazu na wybranej modelce prezentuje poszczególne etapy zabiegu Po zakończeniu szkolenia otrzymują Państwo imienny certyfikat, który upoważnia do wykonywania zabiegu w gabinecie kosmetycznym.

Przedłużanie rzęs metodą rzęsa do rzęsy

Dystrybutor: ACTIV ul. Potokowa 47, 54-105 Wrocław

www.activeshop.pl

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej