Perfekcyjny makijaż powinien skupiać się na każdym elemencie twarzy. Podkreślenie rzęs, ust i użycie cieni do powiek to za mało, by uzyskać imponujący efekt. Ważne jest również zaznaczenie policzków i wymodelowanie twarzy, by poprawić jej proporcje. Do tego celu przydaje się róż, po który powinna sięgać każda elegancka kobieta, zwłaszcza podczas ważnych wyjsć. Dowiedz się więcej o różu do policzków.
- Do czego służy róż do policzków?
- Róż a kształt twarzy
- Jak prawidłowo nakłada się róż na policzki?
- Pędzel do różu
Malowanie policzków różem wydaje się proste, jednak często okazuje się, że panie nie potrafią z niego korzystać. Niektóre kobiety nakładają go na twarz w nieprawidłowy sposób, przez co tworzy się nieestetyczny efekt rumieńców matrioszki. Inne nakładają na buzię jedynie podkład, a z powodu braku różu ich cera wygląda blado i niezdrowo. Sprawdź, jak dobrać róż do cery i jak poprawnie do używać.
Do czego służy róż do policzków?
Różu używa się w celu zaznaczenia i wymodelowania policzków. Za jego pomocą ożywia się i odmładza twarz, dodaje się cerze blasku oraz konturuje się rysy. Kosmetyk umożliwia uwydatnienie kości policzkowych i optyczne wyszczuplenie buzi, dzięki czemu makijaż ukrywa wszystkie mankamenty urody i podkreśla jej atuty. Prawidłowo nałożony róż do policzków sprawia, że makijaż jest pięknie wykończony. Więcej przeczytasz na wizaż.
Róż a kształt twarzy
Sposób nakładania różu na policzki w dużej mierze jest uzależniony od kształtu twarzy. Trzymając się zasad ustalonych dla różnych rysów szczęki, szerokości czoła i wydatności policzków, uzyskuje się efekt znacznie lepszy niż gdy nakłada się kosmetyk jednakowo na każdą twarz bez względu na jej proporcje. Podłużna buzia wygląda dobrze, gdy róż nakłada się od środka policzków. Pędzel powinien przemieszczać się poziomo w stronę uszu, a pasmo kosmetyku powinno być dość szerokie. Dzięki takiemu zabiegowi optycznie poszerzy się twarz i nada jej się ładniejsze proporcje.
Twarz w kształcie serca zwęża się ku dołowi, dlatego róż powinien znaleźć się na środkowej części kości policzkowych. Nie powinno się go przeciągać w kierunku uszu, by nie poszerzać szerokiej już górnej części buzi. Kształt wąskiej szczęki zrównoważy się, gdy pasmo rozetrze się w formie litery L.
Kwadratowa buzia wymaga delikatnego wysmuklenia i złagodzenia rysów. Taki efekt uzyska się, gdy róż nałoży się kolistymi, miękkimi ruchami na środku policzków.
Róż na policzki twarzy o owalnym kształcie nakłada się w dowolny sposób. Buzia owalna ma naturalnie zachowane proporcje, dlatego kosmetyk można położyć zarówno na kości policzkowe, jak i nieco pod nimi.
Podczas używania różu warto pamiętać o zasadzie, która mówi, by w trakcie malowania uśmiechać się szeroko. Pędzel z różem powinien znaleźć się przede wszystkich na tych częściach policzków, które zaokrąglają się podczas uśmiechania. Dzięki temu twarz nabierze młodego i świeżego wyglądu. Równie ważne jest odpowiednie dobranie odcienia kosmetyku do koloru cery i typu urody. Zbyt ciemny lub za jasny róż wyglądają źle, nawet gdy są nałożone w odpowiednie miejsce i pędzlem z solidnym włosiem.
Jak prawidłowo nakłada się róż na policzki?
Do nakładania różu na policzki można przygotować się na dwa sposoby. Kosmetyk dobrze wygląda, gdy używa się do jego położenia pędzla lub opuszków palców. Pędzel pozwala uzyskać efekt rozświetlenia i promienności. Za pomocą opuszków znacznie łatwiej podkreśla się kości policzkowe i modeluje kształt twarzy. Jednocześnie w obu przypadkach powinno się pamiętać o umiarze. Użycie nadmiaru różu daje komiczny efekt. Mocny kolor i brak cieniowania sprawiają, że policzki wyglądają jak u klauna lub rosyjskiej zabawki, matrioszki.
Ciekawy efekt uzyskuje się, gdy odrobiną różu muśnie się czoło. Na taki zabieg powinny decydować się w szczególności panie, które z natury mają bardzo jasną, bladą cerę. Taka cera długo zachowuje młody wygląd, jednak może wydawać się anemiczna i niezdrowa. Muśnięcie czoła różem dodaje twarzy promienności i blasku. W żadnym wypadku na nakładanie różu na czoło nie powinny decydować się panie, które mają tendencję do czerwienienia skóry. Kosmetyk jedynie podkreśli ten efekt i niepotrzebnie doda lat.
Pędzel do różu
Pędzel do różu powinien być dość szeroki, a jego końcówka powinna mieć okrągły lub płaski kształt. Oba pędzle pozwolą uzyskać piękny efekt podkreślenia policzków, dlatego wybór kształtu końcówki to kwestia indywidualnych preferencji. Włosie powinno być jedynie delikatnie pokryte kosmetykiem. Nadmiar makijażu wygląda sztucznie, dlatego lepiej jest dwukrotnie nałożyć kosmetyk na twarz niż wykonać jeden ruch pędzla, lecz ze zbyt dużą ilością różu.
W celu uzyskania zdrowej, młodzieńczej cery lepiej jest używać pędzli z okrągłym końcem. Dzięki nim rozprasza się makijaż na skórze i delikatnie dodaje jej się promienności. Plaska końcówka jest natomiast przydatniejsza, gdy chce się podkreślić kości policzkowe. Dzięki niej nałoży się na skórę wyraźniejsze pasmo kosmetyku, co wysmukli twarz i poprawi się jej proporcje.