Strona główna » Samsung czy Apple? – Jaki smartfon wybrać?

Samsung czy Apple? – Jaki smartfon wybrać?

przez Redakcja
Samsung czy Apple? - Jaki smartfon wybrać?

Wyścig pomiędzy producentami smartfonów trwa. Każdy nowy model jest automatycznie porównywany do konkurencji, wytycza nowe ścieżki, staje się flagowy lub też bardzo szybko zapominamy o tym, że w ogóle istniał. Niewątpliwie ten segment rynku rozwija się tak dynamicznie, że w efekcie żyjemy od promocji do promocji, od zapowiedzi kolejnego modelu do testów sprawdzających i stale porównujemy parametry, design, osiągi i możliwości. Do niedawna iPhone wyznaczał trendy. Obecnie pozostał nieco w tyle, a Samsung wprowadza nowości, które następnie pojawiają się w smartfonach konkurencji. Niezmiennie jednak najczęściej pojawiającym się pytaniem użytkowników jest to, co wybrać – Samsunga czy iPhone’a, choć oczywiście każda z tych marek ma już swoich wiernych użytkowników, to w dalszym ciągu walczy o prymat na rynku.

  1. Samsung dla wymagających
  2. iPhone dla modnych

Samsung dla wymagających

Przede wszystkim telefony marki Samsung zachwycają rewelacyjnym i przykuwającym oko designem https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Samsung,d10,g!smartfon.bhtml. Obecnie wyświetlacz tak jak u konkurencji zajmuje praktycznie cały ekran wraz z doskonale wbudowanymi głośnikami i aparatami. A te też są z roku na rok coraz lepszej jakości, tak jakby nie istniała jakakolwiek granica ostrości dźwięku czy obrazu zamkniętych jednak w niewielkim relatywnie urządzeniu. Samsung prezentuje się nowocześnie i wygrywa także w specyfikacji technicznej. W nowych model zainstalowane są ośmiordzeniowe procesory i pamięci RAM rzędu 12 GB generacji DDR5. Co za tym idzie, smartfony są wydajniejsze i pracują zdecydowanie szybciej.

Samsung działa na systemie operacyjnym Android. To najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane przez różne firmy oprogramowanie i dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na szybki i niezawodny system oraz wdrażane aktualizacje oraz sprawną naprawę błędów. Co istotne, Android daje szansę na dostosowanie go do własnych wymagań oraz umożliwia dostęp do wielu różnych bezpłatnych aplikacji. W ofercie Samsung można znaleźć zdecydowanie bardziej różnorodne propozycje. Ilość modeli – ich wielkość, specyfikacja oraz rozwiązania są bardzo różnorodne i dzięki temu każdy dobierze najlepsze rozwiązanie dla siebie. Nowe modele są innowacyjnie i to one wyznaczają standardy na rynku.

iPhone dla modnych

Niewątpliwie iPhone zbudował wokół siebie legendę, która sprawia, że kolejne modele, które pokazują się na rynku, wywołują niemałe zamieszanie wśród fanatyków. Poza rewelacyjnym designem w smartfonach https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Apple,d10,g!smartfon.bhtml znaleźć można również nowoczesne rozwiązania technologiczne. W nowym modelu jest 4 GB pamięci RAM DDR4. Choć jest to nieco słabszy parametr niż u konkurenta, to jednak iPhone posiada lepszą optymalizację systemu i dlatego właśnie osiąga porównywalną szybkości działania.

iPhone korzysta z własnego oprogramowania, a tworzone aplikacje są dokładnie sprawdzane. Dzięki temu użytkownicy mogą czuć się pewniej i do minimum jest zredukowane ryzyko zawirusowania telefonu lub też niepożądanego wycieku danych. Do największych zalet iPhone’a należy niewątpliwe to, że współpracuje on ze wszystkimi innymi urządzeniami producenta, a ilość dostępnych akcesoriów i ich funkcjonalność są naprawdę imponujące. Nie ma co ukrywać, że po produkty iPhone’a sięgają przede wszystkim ludzie młodzi oraz ci, dla których ważna jest sama marka. W najnowszych iPhone’ach znaleźć można nowoczesny procesor Apple, A13 Bionic. To również zdecydowanie większe propozycje, a ekran Liquid Retina HD o przekątnej 6,1” w iPhone 11 będzie robić wrażenie.

Zarówno iPhone, jak i Samsung mają swoich klientów przywiązanych do marki i rozwiązań. Dyskusja nad tym, które są lepsze są bezcelowe, bo to dwie zupełnie inne bajki, w których pierwsze skrzypce grają najnowsze modele, ale doskonale radzą sobie też te z poprzedniej generacji i dlatego niezmiennie są wybierane przez klientów, którzy szukają jakości, doskonałego obrazu i szybkości działania.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej