Strona główna » Frezarki do paznokci – co to za sprzęt i jak go używać?

Frezarki do paznokci – co to za sprzęt i jak go używać?

przez Redakcja
frezarki do paznokci

Frezarka powszechnie używana jest w profesjonalnych salonach manicure. Stylizacja paznokci z wykorzystaniem tego urządzenia cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego — umożliwia ono dokładne i stosunkowo szybkie wykonanie zabiegu kosmetycznego. Co więcej, sprzętu użyjesz również w warunkach domowych. Jest doskonałą alternatywą dla ściągania hybrydy za pomocą acetonu. Poradzi sobie również z usunięciem z płytki żelu. Frezarka zastąpi także pilnik, tarkę, polerkę i cążki.

Jak działa frezarka do paznokci?

Frezarki do paznokci to przyrząd, które wykorzystuje się do pielęgnacji dłoni oraz stóp. Występujący w różnych rozmiarach sprzęt pozwala na dopasowanie go do własnych potrzeb. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z manicure, postaw na nieco mniejsze, lżejsze modele. Pamiętaj, że każda frezarka wymaga dostępu do zasilania — przed użyciem musisz podłączyć do niej odpowiedni kabel. Zwykle w zestawie otrzymuje się również pedał. Wielu kosmetyczkom znacznie ułatwia on pracę.

Kolejnym krokiem manicure z wykorzystaniem frezarki jest zamocowanie odpowiedniego frezu. Możesz wybierać spośród produktów o różnych wielkościach oraz kształtach. Zwróć jednak uwagę, że każdy z nich przeznaczony jest do innego zabiegu. Jeżeli np. chcesz ściągnąć masę hybrydową lub żelową, postaw na węglikowy walec, z kolei do usuwania skórek dobry będzie diamentowy długi szpic. Aby mieć pewność, że podczas manicure frez nie wypadnie, po jego włożeniu musisz przekręcić środek rączki.

Jeśli należysz do grupy początkujących, podczas zdejmowania hybrydy oraz innych zabiegów zdecyduj się na mniejsze obroty. Zrobienie manicure zajmie trochę więcej czasu, ale zredukujesz prawdopodobieństwo skaleczenia. Uważaj również, aby zbyt długo nie trzymać frezu w jednym miejscu i nie przyciskać go do paznokcia. Po skończeniu pracy z urządzeniem końcówkę należy odpowiednio zdezynfekować. Jest to ważne, nawet gdy sprzęt wykorzystujesz jedynie w domu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie frezarki do paznokci?

Wybór odpowiedniej frezarki do paznokci może sprawiać kłopot. Szczególnie jeżeli wcześniej nie korzystałaś z tego rodzaju urządzeń. Podczas zakupu miej na uwadze na moc poszczególnych modeli. Powinna być ona dopasowana do zadań, które stawiasz przed poszukiwanym produktem. Do użytku domowego nie musi być ona jednak bardzo duża. Istotną kwestię stanowi również łatwość obsługi. Płynna regulacja pozwala na uniknięcie dyskomfortu podczas zabiegu.

Dobrze, jeśli prędkość obrotów ustawia się za pomocą pokrętła lub, wcześniej wspominanego, pedału, ponieważ jest to wygodne. Z kolei wyprofilowana, ergonomiczna rączka, która nie wyślizguje się z dłoni, ułatwia wykonywanie manicure. Frezarka powinna mieć funkcję zmiany kierunku obrotów. Sprzęt nie może drgać podczas pracy, ponieważ to często skutkuje uszkodzeniem płytki paznokcia. Komfort zapewni Ci także cicha praca urządzenia.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej