Strona główna » Skóra dłoni – świadectwo upływu czasu?

Skóra dłoni – świadectwo upływu czasu?

przez Redakcja

Większość kobiet powyżej wieku średniego najbardziej obawia się tak zwanych kurzych łapek w kącikach oczu oraz cellulitu. Natomiast nie każda z kobiet wie, że jeszcze pewniejszym świadectwem upływu czasu może być skóra dłoni. Z upływem lat skóra dłoni może stać się mnie elastyczna i bardziej sucha, łatwiej też ulega przebarwieniom. Ubywa podściółki tłuszczowej, skóra staje się uboższa we włókna kolagenowe i elastynę. Mimo to również dłoń młodej kobiety może wyglądać niekorzystnie, choćby pod wpływem nadużywania detergentów albo nadmiernego wystawiania na promieniowanie słoneczne.

Na szczęście żyjemy w czasach zawrotnego rozwoju technik kosmetologicznych i dermatologicznych. Coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju wypełniacze wygładzające powierzchnię skór poprzez wstrzykiwane. Należą do nich między innymi:

  • hydroksyapatyt wapnia korygujący głębokie zmarszczki (nie zaleca się przy stosowaniu w tym samym czasie innego wypełniacza);
  • kwas hialuronowy zwiększający prawidłowe nawodnienie tkanek, modeluje powierzchnię skóry (jak większość podobnych zabiegów, jest okresowy, który można wykonać ponownie po upływie od 6 do 9 miesięcy);
  • regenerujące tkanki osocze wielopłytkowe (stosowane jest między innymi przeciwko kurzym łapkom i wyschniętej skórze.

Korzystając z tych zabiegów należy pamiętać, że zawsze podczas stosowania wypełniaczy, w konkretnych przypadkach mogą istnieć różne przeciwwskazania – na przykład ostrożność należy zachować, jeśli idzie o kobiety w ciąży, matki karmiące lub osoby ze skłonnościami do blizn przerostowych.

Zatem oprócz wypełniaczy kosmodermatolodzy proponują całą gamę innych sposobów, z których do najskuteczniejszych należy laseroterapia. Laser medyczny Lumenis walczy skutecznie z problemami skórnymi dłoni, między innymi z tak zwanymi “pajączkami”, bliznami i zmianami pigmentowymi.

Gabinety kosmetologiczne i dermatologiczne proponują również ciekły azot, czyli kriopeelingi, które przyczyniają się do powstawania nowego, świeższego naskórka. Warto przy okazji pamiętać, że po kriopeelingu skóra wymaga pielęgnacji przy pomocy kremów, zwłaszcza filtrujących.

Do ciekawszych i nieco egzotycznych metod odmładzania skóry dłoni należy wykorzystanie… rybek garra rufa, które bezboleśnie skubią skórę, złuszczając ją odpowiednio. Ponadto ich ślina ma właściwości lecznicze.

Warto jest regularnie stosować złuszczanie skóry choćby przy pomocy peelingów chemicznych.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej