Strona główna » Tectonic – żel doskonały

Tectonic – żel doskonały

przez Redakcja

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest bardzo dużo naprawdę dobrych żeli do paznokci. Wiele z nich charakteryzuje jeden składnik lub cecha. Wśród tych dobrych żeli, które mają w sobie to coś, jest jeszcze jeden żel ? Tectonic ? żel doskonały.

Żel do paznokci

Przełom na rynku kosmetycznym, rewolucja w świecie paznokci, jedyny w swoim rodzaju żel zawierający włókna jedwabiu! Metoda stosowana od dość dawna na zachodzie, do tej pory stosowana tylko przez najzamożniejszych, dziś ze względu na popularność staje się dostępna dla każdego. Żel Tectonic charakteryzuje się zawartością akrylu, ale przede wszystkim jest on bogaty we włókna jedwabiu. Włókna te maja właściwości odbudowujące i rekonstruujące naturalną płytkę paznokciową i do tej pory były stosowane głównie w tym celu. Dziś żele te używa się ze względu na niespotykaną wytrzymałość na urazy mechaniczne. Włókna jedwabiu zatopione w zawiesinie żelu nadają mu charakterystyczną konsystencję, można ją porównać do konsystencji bezbarwnego akrylu zmieszanego z liquidem. Nie ciągnie się jak klasyczny żel przez co jest bardzo łatwy w aplikacji. Ma zatem konsystencję pozwalającą modelować kształt paznokcia, a polimeryzacji ulega dopiero po kontakcie z promieniowaniem emitowanym przez lampę UV. Żel ma lekko mleczną barwę, ze względu na dużą ilość włókien jedwabiu, jednak po utwardzeniu staje się całkowicie bezbarwny. Idealnie zatapia się w nim ozdoby.

Metoda jedwabiu stosowana w żelach innych marek polega na nałożeniu żelu na włókna jedwabiu, włókna te nakleja się na paznokcia bądź tipsa, tak jak taśmę klejącą. Z tego względu metoda ta jest dość czasochłonna.

Żel do paznokci

Co jest charakterystyczne dla żelu Tectonic?

Włókna jedwabiu zatopione są bezpośrednio w żelu, ułożone prostopadle przez co żel ma strukturę nie do zniszczenia, w innych żelach jedwab ułożony jest równolegle co nie nadaje mu odpowiedniej wytrzymałości, a zawarty w żelu jedwab ma jedynie właściwości odżywcze dla naturalnej płytki paznokcia.Prostopadłe ułożenie włókien zapewni wytrzymałość na wszelkie urazy mechaniczne – permanentne jak pisanie na klawiaturze komputera, oraz jednorazowe jak przypadkowe stuknięcia o twarde elementy. Jedyną wadą żelu jest to, że po utwardzeniu w lampie i przemyciu cleanerem żel pozostaje matowy, ale przecież nie można mieć wszystkiego…

Dystrybutor: ACTIV ul. Potokowa 47, 54-105 Wrocław

www.activeshop.pl

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej