Strona główna » Trzy sekrety idealnie dobranego podkładu

Trzy sekrety idealnie dobranego podkładu

przez Redakcja
idealnie dobrany podklad

Dobranie idealnego odcienia podkładu, który wręcz stapia się z naszym kolorem skóry, bywa nie lada wyzwaniem. Efekt odcinania się odcienia twarzy od szyi, jest jednym z najpoważniejszych błędów makijażowych. Jak go uniknąć? Zobacz nasze wskazówki.

Nieskazitelnie wyglądająca cera to wynik właściwej pielęgnacji, diety i nierzadko też odpowiednio dobranego podkładu. Produkt ten ma za zadanie tuszować drobne niedoskonałości, ujednolicać koloryt i – w zależności od formuły – rozświetlać, matować czy nawilżać. Dobranie właściwego odcienia podkładu jest prostsze niż ci się wydaje. Jak to zrobić? Zdradzamy trzy skuteczne tricki.

Jak sprawdzić właściwy odcień?

Właściwie dobrany kolor podkładu ma sprawiać, że odcień twarzy nie odcina się od koloru szyi. Podkład nie może być więc zbyt jasny. Jeszcze większym makijażowym grzechem jest zbyt ciemny odcień podkładu.

Aby dobrać optymalny kolor, produkt należy aplikować na linii żuchwy, kreśląc pionową linię. Ten sposób sprawia, że testowany kosmetyk znajduje się zarówno na fragmencie twarzy, jak i szyi. Kremowy fluid możemy położyć dwoma palcami, a sypki – zdecydowanymi pociągnięciami pędzla.
Błędem jest testowanie koloru na nadgarstku!

Pamiętajmy, by odczekać chwilę – kosmetyk, szczególnie zawierający w składzie alkohol, często oksyduje i zmienia zabarwienie na ciemniejsze.

Próbki podkładów ze strony producenta

Pierwszy ze sposobów jest niezwykle prosty. Wystarczy poszukać ulubionego producenta podkładu i zamówić próbki podkładów, które nas interesują. To niezwykle przydatne, jeśli wciąż brakuje nam czasu na odwiedzenie stacjonarnego sklepu. Renomowane marki mają przygotowane zestawy mini produktów, spośród których możemy wybrać nasz odcień, a także formułę i zastosowanie.
Nie ma nic przyjemniejszego jak testowanie nowości w zaciszu domu!

Słoiczki

Próbki podkładów dostaniemy też w drogeriach czy sklepach firmowych. Możemy poprosić o odlanie czy odsypanie produktu do małego słoiczka z wieczkiem (dostępnego w sklepie kosmetycznym). Możemy użyć także testerów na miejscu, jednak uważajmy na higienę – były w użyciu wielu osób.

Strona internetowa albo aplikacja

Masz podkład, którego odcień sprawdza się u ciebie? W sieci znajdziesz wiele porównywarek kolorów podkładów. Strony działają na zasadzie bazy podkładów. Wystarczy wpisać nazwę producenta, rodzaj kosmetyku i jego kolor. W efekcie otrzymujemy listę podobnych produktów, o zbliżonej lub takiej samej tonacji i odcieniu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej