Strona główna » W jesiennych nastrojach

W jesiennych nastrojach

przez Redakcja
świece sojowe

Na pewno nie zawsze jest przyjemnie. Jesień co prawda przynosi szereg pięknych barw, którymi zachwyca nas natura, ale poza tym zazwyczaj jest chłodno, mokro i szaro. Stąd też poza różnego rodzaju infekcjami niewątpliwie większość z nas boryka się z niewyspaniem, słabszym nastrojem oraz spadkiem motywacji do działania. Taka jest właśnie jesień.

I oczywiście jest szereg sposobów, którymi można poprawić sobie humor, a najpopularniejszymi stają się gorąca herbata, dobra książka i klimatyczna świeca. Do pełni szczęścia może przydałby się jeszcze kominek. Budowanie nastroju jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala nam na wyciszenie się i odpoczynek, a tego właśnie potrzebujemy.

Zadbaj o klimat

Odpowiednie świece towarzyszą człowiekowi od zawsze. Poza oczywiście swoim praktycznym wymiarem ogień fantastycznie działa na naszą psychikę, wprowadza klimat intymności i ciepła oraz sprawia, że wszystko nabiera niezwykle przyjemnego miękkiego charakteru. W sklepach znajdziemy oczywiście cały szereg różnego rodzaju świec – począwszy od tych aromatycznych zamkniętych w designerskich opakowaniach na produktach ekologicznych czy też wegańskich skończywszy. I choć efekt jest podobny, to w zależności od składników możemy się spodziewać różnych zapachów, konsystencji, czasów spalania czy też zadymienia.

Tradycyjnie świece produkowane są z parafiny. To dość tani składnik, który wytwarzany jest z ropy naftowej lub smoły. Do tego dodawane są barwniki, aromaty i olejki, by całość nie wydzielała dość charakterystycznego zapachu. Specjaliści jednak podkreślają, że podczas spalania wytwarzają się szkodliwe dla organizmu substancje. Świadomi producenci często stosują rafinowaną parafinę, która jest wstępnie oczyszczona. Poza tym w świecach znajdziemy również stearynę produkowaną z nasyconych kwasów tłuszczowych lub wosk pszczeli.

Naturalne możliwości

Wiele osób szuka świec wyprodukowanych w stu procentach z wosku pszczelego, ale jest to trudne, a produkty są dość kosztowne, pomimo tego że palą się zdecydowanie dłużej. Osoby, które nie korzystają na co dzień z produktów odzwierzęcych wybierają świece sojowe. Są to produkty naturalne, które w procesie spalania produkują zdecydowanie mniej sadzy niż parafinowe produkty oraz wydzielają mniej dwutlenku węgla.

Warto sprawdzić pochodzenie składników i postawić na wersje ekologiczne. Te są bardzo często wytwarzane ręcznie z nietoksycznego i wytwarzanego z roślin niemodyfikowanych genetycznie wosku sojowego. Poza swoim naturalnym pochodzeniem świece wegańskie będą się paliły zdecydowanie dłużej niż parafinowe.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej