Strona główna » Wakacyjna apteczka

Wakacyjna apteczka

przez Redakcja

Wakacje trwają. Wiele rodzin korzysta z tego czasu, aby zabrać swoje dzieci gdzieś nad morze, w góry, albo nawet na wieś do dziadków. Jak wiadomo, podczas rodzinnego wyjazdu z dziećmi może stać się bardzo wiele: może to być źródło wielu ciekawych przeżyć oraz rodzinnych historii, które będą wspominane przez lata z uśmiechem.

Na wakacjach może dojść jednak również do wielu nieszczęść i tragedii. Niektórym z nich można zapobiec, posiadając pod ręką wakacyjną apteczkę z najprzydatniejszymi medykamentami. Co powinna mieścić w sobie wakacyjna apteczka?

Leki przeciwbólowe

Ból głowy, migrena czy wręcz gorączka może dopaść w każdym momencie. Jednak gdy jesteś w trakcie długiej trasy, nie zawsze możesz pójść do lekarza z tym. Zatem leki przeciwbólowe, które szybko zadziałają przeciwko bólowi zęba lub brzucha, to podstawa każdej apteczki. Oczywiście, nie należy nimi faszerować siebie lub dzieci przez cały okres urlopowy – najlepiej od razu po przyjeździe na miejsce zameldować się u lekarza. Nawet jeśli jedziesz za granicę, to z kartą EKUZ w całej Unii Europejskiej masz darmowe ubezpieczenie zdrowotne, chociaż uprzednio wypadałoby się zaopatrzyć w tę kartę (wydaje ją za darmo Narodowy Fundusz Zdrowia, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz).

Materiały opatrunkowe

Drobne skaleczenia zawsze się przydarzają! A to drobny upadek, a to zderzenie czołowe z drzewem… Różne niebezpieczeństwa czyhają na Twoją rodzinę podczas wakacji. Dlatego warto mieć ze sobą plastry, bandaże oraz wodę utlenioną, która szybko zdezynfekuje ranę, a ewentualnie – jeśli jest jeszcze miejsce w Twojej apteczce na to – coś usztywniającego. Złamania kończyn w lecie zdarzają się zaskakująco często, może dlatego, że na urlopie każdy przestaje być ostrożny i chce tylko dobrze się bawić. W razie, gdyby coś takiego się stało, pierwszym krokiem, który należy podjąć, jest usztywnienie złamanej kończyny w celu zapobieżenia dalszej jej deformacji.

Inne medykamenty

Inne leki, konieczne w wakacyjnej apteczce, to przede wszystkim medykamenty dostosowane do potencjalnych pacjentów. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko ma chorobę lokomocyjną lub czasami dostaje silnej migreny, warto wziąć stosowne medykamenty, które pomogą w danej chwili. Nie trzeba nawet wspominać o tym, że przydałyby się także leki, które są brane przez członków Twojej rodziny (na przykład antydepresanty, antykoncepcja, etc.).

Przykłady produktów potrzebnych do skompletowania wakacyjnej apteczki znajdziesz na przykład na stronie Apteki Prima 24: https://aptekaprima24.pl/

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej