Strona główna » Wampirzy lifting, czyli odmładzanie za pomocą krwi – jak wygląda i jakie daje efekty?

Wampirzy lifting, czyli odmładzanie za pomocą krwi – jak wygląda i jakie daje efekty?

przez Redakcja

Wampirzy lifting jest potoczną nazwą zabiegu, który polega na ostrzykiwaniu skóry osoczem bogatopłytkowym. To całkowicie naturalny i bezpieczny sposób na pozbycie się zmarszczek, bo nie opiera się na działaniu wypełniaczy. Sekretem skuteczności tej nowoczesnej metody są komórki macierzyste pochodzące z krwi pacjenta poddającego się terapii.

Osocze bogatopłytkowe – przyszłość medycyny i kosmetyki

Osocze bogatopłytkowe, czyli preparat z krwi, w którym w małej ilości osocza znajduje się duża ilość trombocytów, zawiera liczne czynniki wzrostu. Jego biostymulacyjne właściwości są wykorzystywane w terapii różnego rodzaju schorzeń tkanki kostnej i mięśniowej. Osocze przyspiesza gojenie się ran, hamuje postępowanie choroby zwyrodnieniowej oraz pomaga powrócić do formy po stłuczeniach, złamaniach i innych kontuzjach. Do medycyny estetycznej zostało wprowadzone przez specjalistów z dziedziny chirurgii rekonstrukcyjnej, a obecnie jest podstawowym preparatem stosowanym w zabiegach autologicznej odnowy komórkowej. Można się im poddać w najnowocześniejszych salonach, takich jak łódzki Aesthetic. Dzięki osoczu bogatopłytkowemu skóra sama się odbudowuje. Z jej powierzchni znikają zmarszczki, blizny po trądziku, rozstępy i inne niedoskonałości. Udowodniono też, że komórki macierzyste obecne w osoczu, stanowią skuteczną broń w walce z łysieniem.

Jak przebiega wampirzy lifting?

Zabieg ujędrniania cery za pomocą osocza bogatopłytkowego wykonuje się po pobraniu próbki krwi żylnej, z której w specjalnej wirówce produkowany jest gotowy do wstrzyknięcia preparat, wzmocniony jedynie odczynnikiem, który stymuluje komórki do wzrostu. Do nakłuwania może posłużyć cienka igła strzykawki lub wibrujące urządzenie (dermapen), wykonujące kilka iniekcji jednocześnie. Przed rozpoczęciem zabiegu smaruje się twarz, szyję, dekolt bądź głowę (w miejscu, gdzie pojawiła się łysina) kremem znieczulającym. Lifting trwa około godziny, ale dzięki znieczuleniu nie jest bolesny. Może mu towarzyszyć lekkie krwawienie, które mija po zakończeniu ostrzykiwania. Opuchlizna i zaczerwienienie mijają w ciągu dwóch dni po zabiegu. Wystarczy wykonać wampirzy lifting jeden raz, by zauważyć znaczną poprawę wyglądu skóry, utrzymującą się przez pół rok. Przy dużych zmarszczkach stosuje się całą serię zabiegów. Proces biostymulacji polega na uruchomieniu i wzmocnieniu naturalnych mechanizmów towarzyszących gojeniu się ran. Powstają nowe naczynia krwionośne i wytwarza się dużo kolagenu. Skóra staje się wzmocniona i bardziej odporna na zmiany spowodowane starzeniem.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi?

Wampirzy lifting przynosi ogromne korzyści, którymi można cieszyć się już zaraz po wykonaniu zabiegu. Skóra staje się jędrna, elastyczna i dobrze nawilżona. Poprawia się jej ukrwienie, dzięki czemu nabiera zdrowego wyglądu. Nie trzeba się obawiać reakcji alergicznej na preparat ani nienaturalnych zmian rysów, bo pod skórę nie są wprowadzane żadne sztuczne substancje. Co więcej, wampirzy lifting pobudza cerę nawet w trudno dostępnych miejscach, dlatego jest tak skuteczny w usuwaniu szczególnie kłopotliwych zmarszczek (przy oczach i w okolicach nosa).

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej