Strona główna » Włochy – mekka jubilerów

Włochy – mekka jubilerów

przez Redakcja
jubiler

Włochy przez wielu uważane są za najpiękniejszy kraj w Europie. Ich wspaniały krajobraz sprzyja twórczości artystycznej, która wydała niezliczone owoce. To stąd czerpią inspiracje malarze, rzeźbiarze, poeci, muzycy, a także złotnicy. We współczesnym jubilerstwie nie brakuje kolekcji inspirowanych atmosferą i kolorami słonecznej Italii. Butik Noble Place otwiera drzwi do tej części biżuteryjnego świata.

Portofino widziane oczami Roberto Coina

Prawdziwie włoskie ozdoby tworzy dom jubilerski Roberto Coin z Vicenzy u podnóża Alp Weneckich. Marka ta została powołana do istnienia dzięki pasji jej założyciela – zarówno do sztuki, jak i do pełni życia. Fantazja Roberto Coina przekłada się na rzeczywistość dzięki mistrzom rzemieślnictwa z Włoch, którzy są strażnikami starożytnych tradycji biżuteryjnych.

Ducha Italii wyraża zwłaszcza kolekcja Portofino, swoją nazwę zawdzięczająca urokliwej włoskiej miejscowości położonej między zatoką a górami – dawnej wiosce rybackiej przekształconej w ekskluzywną perłę wybrzeża Morza Śródziemnego. W Portofino żywe kolory domów zlewają się z błękitem morskich toni i zielenią bazylii. O zachodzie słońca w tej mieszance odbijają się złociste promienie słońca. Tym, co wyróżnia kolekcję Portofino, jest więc blask, który wydobywają z siebie układające się warstwami kamienie szlachetne zatopione w różnokolorowym złocie.

Pierścionki, bransoletki i kolczyki Portofino składają się z cienkich krążków poukładanych jeden na drugim. Z jednej strony są wyrazem elegancji, z drugiej zaś włoskiej idei dolce vita, czyli niespiesznego życia, które pozwala na delektowanie się chwilą i popadanie w małe zachwyty tak drobnymi rzeczami, jak ciesząca oko biżuteria.

Wyspa Capri w artystycznej wizji Pomellato

Esencję Włoch w sztukę jubilerską przekuwa również marka Pomellato, słynąca z kreatywności i wielobarwności szlachetnych materiałów wykorzystywanych do wyrobu ozdób. Jej założyciel, Pino Rabolini, to spadkobierca długiej tradycji złotniczej swojej rodziny. Ten uzdolniony artysta zrewolucjonizował myślenie o damskiej biżuterii. Sprawił, że na rynku pojawiły się radosne awangardowe wzory, tworzone z wykorzystaniem niespotykanych dotąd cięć.

Dzięki temu niekonwencjonalnemu podejściu Pomellato ujmuje swym pięknem, zaklinając w sobie urok Italii. Biżuteria ta wyraża włoską radość życia i zamiłowanie do afirmacji świata. Kolekcja Capri inspirowana jest naturalnymi kontrastami zachwycającej wyspy na Morzu Tyrreńskim. Z jednej strony Lazurowa Grota, z drugiej zaś amarantowe kwiaty Bugenwilla – Pomellato dowodzi, że tę różnorodność ze świata przyrody da się przenieść do sztuki jubilerskiej dzięki oryginalnym rodzajom kamieni szlachetnych.

Włoska marka gra nie tylko kolorami, lecz także kształtami. Okazałe oczka pierścionków, mają fakturę gładką jak morska tafla, bądź fasetowaną niczym powierzchnia stromych formacji skalnych na Capri. W swojej niezwykłej kolekcji Pomellato prezentuje widowiskowe show kolorów, form i połączeń, które prowadzą do odwzorowania jednej z najpiękniejszych włoskich panoram.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej