Strona główna » Wybielanie paznokci – szybkie zabiegi w domu

Wybielanie paznokci – szybkie zabiegi w domu

przez Redakcja

Idealne paznokcie – błyszczące i zdrowe – to marzenie nie jednej kobiety. Niestety spora część pań zmaga się z przebarwieniami, czy pożółkłą płytka paznokcia. Jak temu zaradzić bez konieczności odwiedzania salonu kosmetycznego?

Przyczyny pożółkłych paznokci

Przyczyny przebarwień, które występują na płytce paznokcia mogą być różne. Zazwyczaj dotyczą one pań czynnie palących papierosy oraz tych, które często malują paznokcie. Poza tym wpływ mają też przyjmowane leki, czy początki grzybicy. Jeśli mamy te ostatnie, pomoże nam tylko lekarz, natomiast przy przebarwieniach czysto kosmetycznych wystarczy kilka domowych zabiegów.

Wybielanie paznokci w domu

Najbardziej pomocna nam będzie cytryna. Ten owoc charakteryzuje się ogromem witaminy C, która w naszym przypadku będzie niezastąpiona. Wystarczy połówka cytryny, w którą po prostu wbijamy paznokcie. I tak trzymamy przynajmniej kwadrans. Potem wystarczy umyć dłonie i gotowe. Jeśli przebarwienia nadal zostały, cały zabieg należy powtórzyć. Właściwości zbliżone do cytryny będzie miał kwasek cytrynowy. Zwilżamy małą szczoteczkę ( może być do zębów ), po czym posypujemy ją kwaskiem, a następnie przez kilka minut szorujemy paznokcie. Na koniec dokładnie płuczmy w letniej wodzie i kremujemy dłonie. Pomocna okazać się też może woda utleniona. Nasączamy nią wacik i porządnie czyścimy całą powierzchnię paznokcia. Możemy też zmieszać wodę utlenioną z sodą. W takiej miksturze trzymamy paznokcie przez kilka minut. Podobny zabieg wykonuje się z użyciem mleka, w którym moczy się całe dłonie. Wybielająca pasta do zębów również będzie skuteczna. W tym wypadku wystarczy taki zabieg, jak z kwaskiem cytrynowym. Warto też spróbować moczyć paznokcie w miksturze z proszku do prania zmieszanego z wodą. Dla lepszego efektu lepiej pocierać zwilżoną szmatką przebarwione miejsca. Jeśli żaden z tych domowych zabiegów, nie przyniósł zadowalających efektów, warto kupić w drogeriach specjalne preparaty do wybielania płytki paznokcia albo też rozjaśnić same paznokcie białą kredką.

Czy to jest bezpieczne?

Ważne, uświadomić sobie, że zbyt częste zabiegi wybielające mogą osłabić samą płytkę paznokci. Dlatego trzeba być należycie ostrożnym, tak aby nic nie zaszkodziło samym dłoniom i naszym paznokciom. W przypadku gdy mamy kruche, skłonne do rozdwajania się, czy też łamania paznokcie, powinno wybrać się metodę ich wybielania jak najmniej inwazyjną, np.: poprzez moczenie w mleku.

Czy można zapobiegać przebarwieniom?

Gdy jesteśmy fankami ciągłego manicure, należy zawsze stosować po lakier ( zwłaszcza ciemny ) bazę. Dzięki takiej warstwie ochronnej, pigment lakieru nie zabarwi płytki. Także odżywki są nie bez znaczenia. Warto zatem po nie sięgać. W przypadku, gdy stosujemy często zabiegi w domu, aby wybielić paznokcie, ale mimo to przebarwienia powracają należy udać się do lekarza, gdyż może oznaczać to grzybicę, a nawet żółtaczkę.

Kursy stylizacji paznokci

Ładne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Dlatego należy o nie dbać tak starannie, jak dbamy o włosy, czy cerę. Poza tym takie paznokcie świadczą o tym, że nasz organizm jest zadbany i zdrowy. Ciekawym, godnym zainteresowania pomysłem na rozszerzenie wiedzy o tym jak dbać o swoje paznokcie, są kursy stylizacji organizowane np. przez Beauty Extra. Pełen program takiego szkolenia znajdziemy pod adresem: http://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-stylizacji-paznokci/kurs-stylizacji-paznokci-start

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej