Strona główna » Wypadanie włosów u kobiet

Wypadanie włosów u kobiet

przez Redakcja

Wypadanie włosów jest jednym z największych problemów i wyzwań dla współczesnej kosmetologii – nie tylko z powodu widocznego i dokuczliwego przebiegu, ale również etiologii, czyli przyczyn schorzenia. Łysienie często uzależnione jest od gospodarki hormonalnej człowieka, np. nadmiar testosteronu u panów powoduje obfite owłosienie na ciele, jednocześnie całkowitą utratę włosów na głowie. Jest to bardzo złożony problem, który coraz częściej dotyka żeńską część społeczeństwa.

Wypadanie włosów – przyczyny

U kobiet nadmierne wypadanie włosów zachodzi zazwyczaj sezonowo, pod wpływem czynników zewnętrznych (dieta uboga w składniki odżywcze, osłabienie organizmu, działanie słońca, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, stres, karmienie piersią, intensywne zabiegi stylizacyjne). Utrata włosów następuje około 3-6 miesięcy po zadziałaniu szkodliwego czynnika. Włosy wypadają z reguły równomiernie na całej głowie. Jednakże często, zwłaszcza w okresie menopauzy bardzo często widać skórę przez bardzo przerzedzone włosy. Dla każdej kobiety stanowi to poważny problem, którego nie rozwiąże noszenie peruki. W takich przypadkach należy leczenie uzupełnić nowatorską metodą na sztucznej skórze, która sprawdza się w wypadku łysienia rozlanego.

Rodzaje łysienia

Najczęściej u kobiet występuje łysienie androgenne, rozlane lub plackowate. Łysienie androgenne jest wywołane czynnikami genetycznymi i zwiększoną wrażliwością mieszka włosowego na androgeny. Łysienie plackowate, które pojawia się nagle, jest często powiązane ze stresem, ale także z genami. Natomiast łysienie rozlane, które jest stosunkowo częstą dolegliwością, szczególnie u kobiet w średnim wieku, łączy się zazwyczaj z zaburzeniami natury hormonalnej, porodem, czy stresem. Leczenie łysienia u kobiet jest niezwykle trudne. Niejednokrotnie postęp w terapii tego schorzenia osiąga się dzięki skojarzeniu różnych metod leczenia dobranych indywidualnie dla każdej pacjentki. Z pewnością należy pomyśleć o zmianie stylu życia, warto rozejrzeć się za suplementami pochodzenia naturalnego.

Naturalna terapia wspomagająca

Problem wypadania włosów należy leczyć od wewnątrz i od zewnątrz. Nowoczesne terapie u lekarzy specjalistów są jak najbardziej wskazane, ale dodatkowo można się wspomagać naturalnymi preparatami. Godne polecenia są kosmetyki ajurwedyjskie. Zioła ajurwedyjskie są komponowane według zasad medycyny indyjskiej, to naturalny składnik, na bazie którego powstają delikatne i zarazem skuteczne produkty. Na wypadanie włosów najlepsze będą khadi kosmetyki – wyjątkowa linia przeznaczona do pielęgnacji i leczenia takich przypadłości jak łysienie, łupież, łojotok czy alergia skóry głowy. Panie, które cierpią z powodu utraty swoich włosów powinny pomyśleć o takiej terapii wspomagającej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej