Strona główna » Zimowe nastrojowe wieczory

Zimowe nastrojowe wieczory

przez Redakcja
świece świąteczne

Żadna inna pora roku, tak jak zima, nie nastraja nas do spędzania wieczorów w zaciszu domu. Wykorzystajmy ten czas wytchnienia, żeby zrelaksować się, odpocząć – również w gronie najbliższych. Warto zadbać o małe detale, które pomogą stworzyć sprzyjający odpoczynkowi nastrój i jak najlepiej wykorzystać ten czas na regenerację ciała i umysłu.

Małe rzeczy – duża różnica

Nieodłącznym elementem wieczornego relaksu są świece. Ich bardzo przyjemne światło wprowadza w stan odprężenia zarówno umysł, jak i ciało. Zapalenie świec to prosty zabieg, dzięki któremu znacznie łatwiej jest wejść w stan odprężenia. Pomagają w tym również zapachy. Prawdziwie zimowy klimat odczujemy, wybierając świece świąteczne. Znajdziemy tu aromaty, które w szczególny sposób związane są z zimową porą.

Tak pachnie zima

Zimą najlepiej działają na nas zapachy, które można by określić jako ciężkie. Będą to aromaty znane z kadzideł takie jak piżmo, drzewo sandałowe, paczuli. Doskonałym wyborem będą także świece zapachowe z nutami korzennymi, które mają działanie rozgrzewające. Do takich należą: goździki, cynamon, imbir. Sięgnąć można zarówno po jednorodne aromaty, jak i ich mieszanki zapachowe. Dobrym przykładem jest tu połączenie cynamonu ze skórką pomarańczy.

Ulubione świąteczne aromaty

Zima ma jeszcze jedną odsłonę – to oczywiście czas świąteczny. Ten wyjątkowym moment jest bardzo mocno skorelowany z konkretnymi zapachami, które przywodzą na myśl przyjemne wspomnienia. Kto z nas nie lubi zapachu świątecznego ciasta, piernika, aromatycznej kawy, świeżej jedliny? To one unoszą się w naszych salonach i kuchniach. Bardzo łatwo można zatrzymać je na dłużej i przywołać wtedy, kiedy mamy na to ochotę, zapalając świece świąteczne lub korzystając z wosków zapachowych.

Kilka ważnych zasad bezpieczeństwa

Używając świec zapachowych warto pamiętać o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem ich palenia. Większość z nich odnosi się do palenia świec w ogóle. Zawsze powinniśmy umieszczać je tam, gdzie będą niedostępne dla dzieci i zwierząt. Korzystajmy z dedykowanych podstawek, by chronić powierzchnie, na których świece zostały postawione. Chcąc zapewnić maksymalnie równomierne i efektywne wypalenie świec, nie stawiajmy ich w przeciągu. Jednorazowa sesja palenia nie powinna być dłuższa niż 4-5 godzin.

Paląc świece zapachowe zadbajmy o właściwą wentylację pomieszczenia. Jeśli robimy to wieczorem, przed snem, świece należy zgasić, a pomieszczenie wywietrzyć. Nigdy nie pozostawiajmy palących się świec bez bezpośredniej kontroli.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej