Strona główna » Damski sposób na wiosnę

Damski sposób na wiosnę

przez Redakcja

Wystarczyło kilka pięknych, słonecznych dni abyśmy z większym optymizmem patrzyli na wszystko, co nas otacza. Wiosenną energię warto spożytkować. Dla wielu pań będzie to pierwsza wizyta na siłowni i praca nad wyglądem i zgrabną sylwetką. Odrzućmy strach i wstyd, przecież nie należy się bać zmiany na lepsze.

Zima to czas, w którym pozwalałyśmy sobie na więcej. Słodycze, gorąca czekolada czy inne rozgrzewające potrawy skusiły nas niejednokrotnie. Dodatkowo karnawałowe zabawy sprzyjały ucztowaniu. Teraz przyszedł czas, aby powiedzieć sobie dość i skutecznie zadbać o ciało i kondycję.

Siłownia pełna kobiet

Już dawno minęły czasy, kiedy siłownie były domeną mężczyzn, a panie omijały je szerokim łukiem. Liczba ćwiczących kobiet systematycznie wzrasta. ? Obecnie na siłownie uczęszcza znacznie więcej kobiet niż jeszcze pięć lat temu. Panie ćwiczą regularnie, często są też bardziej zdyscyplinowane niż mężczyźni ? mówi Agata Bednarek z Remplus Fitness. Niektóre kobiety obawiają się jednak, że ćwicząc na siłowni, zamiast schudnąć, nadmiernie rozbudują swoje mięśnie. Niesłusznie. Tak naprawdę o przyroście mięśnia decyduje głównie dieta, a także metoda treningowa, na którą się zdecydujemy. Na siłowni możemy budować mięśnie, wypracowywać siłę lub kształtować sylwetkę (potocznie ?rzeźbić? ciało). Odpowiednio dobrany cykl treningowy i styl żywienia uniemożliwia nadmierne rozbudowanie muskulatury. – Panie najczęściej, wybierają trening modelujący sylwetkę. Większość chce ujędrnić pośladki, wysmuklić uda oraz wzmocnić brzuch. Podczas pierwszej wizyty na siłowni zasięgnijmy porady u trenera, który pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia i dostosuje je do naszych możliwości. Warto o tym pamiętać. Źle dobrane ćwiczenia mogą, bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku ? tłumaczy Ania Jardanowska, instruktorka z Rempluss Fitness.

Siłownia to zdrowie

Specjaliści podkreślają, że w dzisiejszych czasach, kiedy prowadzimy głównie siedzący tryb życia, każda forma aktywności fizycznej jest dobra. Ruch i ćwiczenia wpływają pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na psychikę. Siłownia ma jednak kilka wymiernych korzyści, których brak przy innych formach treningu. Dla kobiet dojrzałych bardzo korzystny jest, np. trening z ciężarkami. Takie ćwiczenia zmniejszają ryzyko zachorowań na osteoporozę. Poprawiają również funkcjonowanie układu krążenia oraz układu oddechowego.

fitness na wiosne

Razem raźniej

Z pierwszą wizytą na siłowni wiąże się również pewien aspekt psychologiczny. Osoby przychodzące do klubów fitness, a w szczególności panie, niejednokrotnie mają wielkie obawy. Zastanawiają się czy dadzą radę, czy nie będą odstawać od pozostałych. Na szczęście, ćwicząc wśród innych, taki strach szybko znika. Każdy przecież kiedyś zaczyna od zera. Uczestnicy zajęć nie tylko zyskują w ten sposób motywacje do ćwiczeń, ale także wyzbywają się niepotrzebnych kompleksów. Nie czuja się już osamotnieni w dążeniu do poprawienia formy i sprawności fizycznej. Dzięki zdrowej rywalizacji, droga do osiągnięcia sukcesu może być o wiele krótsza.

Co wybrać?

Większość kobiet, które decydują się na rozpoczęcie treningu bardzo często staje przed dylematem – siłownia czy aerobik? – Aerobik z całą pewnością będzie bardziej odpowiedni dla osób lubiących taniec, ruch przy muzyce i towarzystwo grupy. Siłownia daje natomiast większe możliwości skoncentrowania się na wybranych partiach ciała. Za pomocą odpowiednio dobranego treningu siłowego łatwiej i szybciej osiągnąć obrany cel ? np. wzmocnić nogi czy ujędrnić pośladki. Aerobik natomiast poprawi naszą ogólną kondycję fizyczną ? wyjaśnia Agata Bendarek z Remplus Fitness. Specjaliści są jednak zgodni, że bez względu na to, jaką formę aktywności fizycznej wybierzemy ważna jest systematyczność i umiar.

Warto zaznaczyć, że aktywność fizyczna to także doskonały relaks i odskocznia od codziennych problemów. Dlatego czym prędzej należałoby podjąć decyzje, w jaki sposób chcielibyśmy wraz z nadchodzącą wiosną poprawić własną sylwetkę. W szerokim wachlarzu możliwości treningu, każdy znajdzie coś dla siebie. Bez względu na co się zdecydujecie drogie Panie ? do boju! ? wszak siłownia jest rodzaju żeńskiego a lato tuż, tuż?

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej