Strona główna » Depilacja laserowa – pożegnaj kłopotliwy zarost na lata!

Depilacja laserowa – pożegnaj kłopotliwy zarost na lata!

przez Redakcja

Usuwanie zbędnego owłosienia to dla niemal każdej z nas zabieg, o którym wolałybyśmy bezkarnie zapomnieć. Choć poczucie, że skóra stała się gładka i lśniąca sprawia nam niewątpliwą przyjemność, to droga do tego efektu nie jest usłana różami. Niezależnie od tego, jaką wybierzemy metodę, musimy liczyć się z drobnymi efektami ubocznymi – czy będzie to przesuszenie skóry, drobne urazy, czy wręcz lekki ból, z którym musimy się pogodzić.

Niewątpliwie najwięcej kłopotu z usuwaniem włosów mają jednak te z nas, u których widoczny zarost regularnie pojawia się na twarzy, zwłaszcza nad górną wargą, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna, a nawet najkrótsze włoski dają się zauważyć. Wiele spośród kobiet, którym przypadł w udziale taki właśnie problem, marzy stale o cudownym środki, który pozwoliłby im pozbyć się kłopotliwych włosków raz na zawsze. Na szczęście istnieje sposób, który pozwala bardzo się do tego ideału zbliżyć – chodzi właśnie o depilację laserową. Jak zapewniają ekspertki z sieci gabinetów Studiolaster http://www.studiolaser-depilacja.pl/depilacja-laserowa.html , tego rodzaju zabieg, wykonany w umiejętny sposób i przy użyciu nowoczesnego urządzenia i powtórzony kilkukrotnie w odstępie paru tygodni, pozwoli zapomnieć o zaroście na długie lata. 

Na czym polega depilacja laserowa?

Istota działania depilacji laserowej jest bardzo prosta: znajdujące się w strukturze włosa cząsteczki melaniny pochłaniają znaczną część energii emitowanej przez wiązkę laserową. W ten sposób pod wpływem światła szybko dochodzi do zniszczenia włosa aż po samą cebulkę. Wypalony w taki sposób włos już więcej nie odrośnie. Metoda taka ma jednak swoje ograniczenia. Choć jest bardzo skuteczna w stosunku do włosów ciemnych (a więc tych najbardziej widocznych), nie potrafi poradzić sobie z włosami, w których melaniny jest bardzo niewiele – a więc bardzo jasnymi lub rudymi.

Musimy również pamiętać o tym, że działania lasera nie da się całkowicie ograniczyć do samych włosów – zwłaszcza, że również i w skórze odnajdziemy pochłaniającą światło melaninę! Choć w każdym dobrym gabinecie oferującym takie zabiegi stosuje się środki ochraniające skórę, do depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować i upewnić się, że nie dotyczą nas jego przeciwwskazania. Na kilka tygodni przed zabiegiem należy odstawić preparaty i kremy z retinoidami, a leki doustne z retinoidami w składzie – nawet pół roku wcześniej. Nie wolno podchodzić do zabiegu, gdy mamy opaloną skórę, a także wówczas, gdy w okolicach, które chcemy pozbawić owłosienia, doszło do drobnej choćby infekcji. Depilacji laserowej nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, a także cierpiący na nowotwory. Sama depilacja jest właściwie bezbolesna, jednak po zabiegu skóra przez kilka dni może być opuchnięta i zaczerwieniona. Gdy jednak przejdziemy przez cykl zabiegów, przez długie miesiące możemy zapomnieć o maszynkach i depilatorach i cieszyć się piękną, gładką skórą przez wiele, wiele dni.

Zobacz także

1 - komentarzy

Favatar
bezzka 25 stycznia 2019 - 23:33

Na prawdę jest to super sprawa, zero włosków, po kilku zabiegach, które robiłam w salonie Mariposa w Warszawie mam w końcu gładkie nogi. Warto było w 100%, także polecam każdej , jak teraz zaczniecie zabiegi to zdążycie jeszcze przed latem 🙂

Reply

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej