Strona główna » Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

przez Redakcja

Cierpisz z powodu nadmiernego owłosienia? Musisz golić nogi i pachy niemal codziennie? W takim razie powinnaś zdecydowanie rozważyć zabieg depilacji laserowej, który umożliwi Ci pozbycie się zbędnego owłosienia raz na zawsze. Nasz artykuł udzieli Ci odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących depilacji.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Depilacja laserowa jest zabiegiem nieprzyjemnym, który może się wiązać z lekkim bólem. Jeśli podczas zabiegu będziesz odczuwać dyskomfort kosmetyczka użyje specjalnej maści znieczulającej.

Czy efekty depilacji będą widoczne już po pierwszym zabiegu?

Efekty depilacji laserowej są uzależnione w dużym stopniu od karnacji i typu owłosienia jaki posiadasz. Laser wchodzi w reakcję z barwnikiem znajdującym się we włosach. Optymalne efekty uzyskuje się kiedy między odcieniem skóry, a kolorem włosów jest znaczna różnica. Jeśli masz jasną karnację i ciemne włosy masz szanse zauważyć znaczną różnicę już po pierwszej sesji z laserem. Im jaśniejsze, delikatniejsze owłosienie tym większej ilości zabiegów będziesz musiała się poddać. Zazwyczaj do uzyskania zadowalającego efektu, związanego z utrata większości włosków koniecznie są trzy do pięciu zabiegów.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Tak. Depilacja laserowa jak każdy zabieg ingerujący w tkankę naskórka ma swoje przeciwwskazania. Do głównych przeciwwskazań depilacji laserowej należą choroby skóry takie jak łuszczyca, opryszczka, choroby skóry pochodzenia alergicznego, wszelkiego rodzaju zapalenia skóry oraz rany. Do przeciwwskazań należy także epilepsja, ponieważ światło lasera może wywołać u chorego atak padaczki. Ponieważ nie można wykluczyć szkodliwego działania światła lasera na płód nie zaleca się także wykonywania tego zabiegu u kobiet w ciąży. Zabiegowi depilacji laserowej nie mogą się poddać osoby, które zażywają leki fotouczulające (witamina A, niektóre antybiotyki oraz hormony mogą się przyczynić do powstania przebarwień na skórze). Na co najmniej 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji nie należy się także opalać, czy to na plaży, czy w solarium, a na tydzień przed depilacją należy zrezygnować z peelingu.

Jak drogi jest zabieg depilacji laserowej?

Cena zabiegu jest ściśle uzależniona od wielkości obszaru, na którym chcemy ją wykonać. Zabieg depilacji laserowej na twarzy (wąsik, brwi, broda) kosztuje w granicach kilkuset złotych, natomiast jeśli chcemy się zdecydować na depilację nóg koszt takiego zabiegu będzie wahał się w granicach 800-1500 zł w zależności od miasta i gabinetu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej