Strona główna » Innowacje w branży opakowań

Innowacje w branży opakowań

przez Redakcja

Ekologiczny trend ma coraz większy wpływ na decyzję zakupową klientów. Zauważono, że konsumenci decydując się na zakupy w sklepie internetowym zwracają uwagę na to, w jaki sposób zapakowana jest paczka. Stanowi to nie lada wyzwanie dla producentów opakowań, którzy kreują trendy w branży opakowań.

Opakowania powinny spełniać 3 podstawowe warunki. Przede wszystkim, spełniać funkcję ochronną dla zapakowanych produktów. Drugi warunek to estetyczna prezentacja opakowania, które współtworzy całą otoczkę w procesie unboxing experience. Kolejnym warunkiem dobrego opakowania jest jego ekologiczność.

Najnowsza technologia w produkcji opakowań pozwala na stworzenie opakowania wytrzymałego, które nie ulegnie zniszczeniu po jednym użyciu. Dlaczego jest to tak ważne? Opakowanie, które docelowo ma służyć zabezpieczeniu pakowanych produktów najczęściej po rozpakowaniu przesyłki ląduje w koszu na śmieci, dlatego już na etapie projektowania opakowania warto zwrócić uwagę, aby opakowanie dało się ponownie wykorzystać. Takie rozwiązanie daje możliwość wsparcia idei zero waste i zmniejsza ilość generowanych odpadów w środowisku.

Producenci opakowań dokładają wszelkich starań, aby oferowane opakowania były ekologiczne. Co rozumiemy przez pojęcie opakowania eko? To produkt, wykonany z surowca, który nadaje się do recyklingu. Najbardziej powszechnym eko surowcem jest papier i jego pochodne, a to dlatego, że materiał ten jest łatwy w recyklingu.

Najnowszą ekologiczną innowacją w branży opakowaniowej są eko rękawy Slivv – idealne opakowanie na alkohol, które dzięki swojej elastycznej formule zapewniają ochronę produktów takich jak ceramika, różnego rodzaju produkty w szklanych opakowaniach, produkty spożywcze i kosmetyczne w słoiczkach. Innowacją tego rodzaju opakowania są jego właściwości umożliwiające dopasowanie do kształtu pakowanego produktu. Taki eko rękaw nie tylko doskonale chroni, ale również świetnie prezentuje całą zapakowaną przesyłkę.

Ponadto na rynku jakiś czas temu pojawiła się papierowa alternatywa do nieekologicznych wypełnień paczek – wiórka papierowe. Wypełniacz występuje w różnych wariantach kolorystycznych oraz dwóch różnych szerokościach. Wiórka papierowe to połączenie maksymalnej ochrony produktu i piękna ekologii. W porównaniu do wypełnienia typu skropak wióra papierowe podkreślają wizualnie całą przesyłkę. Dodatkowo można je ponownie wykorzystać do dekoracji i zapakowania kolejnych paczek.

Pojawienie się zarówno eko rękawów oraz wypełniacza do paczek w postaci wiórek papierowych to dopiero początek ekologicznej rewolucji w branży opakowaniowej.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej