Strona główna » Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy do figury?

Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy do figury?

przez Redakcja
Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy do figury?

Każda kobieta chce perfekcyjnie prezentować się podczas letniego odpoczynku na plaży. Co roku z rozwagą wybiera więc kostium kąpielowy, który pozwoli jej czuć się pięknie i jednocześnie nieco zasłonić te partie ciała, z których nie jest zadowolona. Oto kilka niezawodnych rad, jak dobrać do figury idealny strój kąpielowy!

  1. Bikini czy strój jednoczęściowy? Rodzaje kostiumów kąpielowych
  2. Podstawowe zasady doboru kostiumu kąpielowego

Przed wyborem stroju kąpielowego warto dokładnie przyjrzeć się swojej sylwetce i sprawdzić, które partie ciała są jej walorem lub wręcz przeciwnie – mankamentem do ukrycia. Od tego zależy bowiem typ, kolor i fason stroju kąpielowego.

Bikini czy strój jednoczęściowy? Rodzaje kostiumów kąpielowych

Pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć przed zakupem kostiumu kąpielowego, jest jego rodzaj. Damskie kostiumy można podzielić na dwie główne grupy – stroje jedno- i dwuczęściowe, przy czym każda z tych grup składa się z kilku charakterystycznych modeli.

Najpopularniejszym rodzajem kostiumu dwuczęściowego jest bikini – mocno wycięty strój, składający się z biustonosza i majtek, który odsłania niemal całe ciało. Biustonosz klasycznego bikini składa się z miseczek w kształcie trójkątów, połączonych ze sobą sznureczkami, zawiązywanymi na plecach i szyi. W bikini perfekcyjnie wyglądają jedynie panie o nienagannej sylwetce, jednak nie są polecane właścicielkom dużego biustu, którego bikini może nie utrzymać w ryzach podczas wodnych kąpieli. Dwuczęściowe stroje kąpielowe damskie dostępne na NA-KD Lounge obejmują również dwie inne odmiany bikini – braletka bikini i bandeau bikini. Pierwszy rodzaj jest zbliżony do klasycznego bikini, a jedyną różnicę stanowi wiązanie w postaci pasków materiału, a nie sznureczków. Drugi rodzaj kostiumu zamiast biustonosza ma jeden szeroki pas, zasłaniający biust i część pleców. Bandeau bikini jest odpowiednie dla pań o figurze klepsydry. Za jeden z najwygodniejszych rodzajów kostiumów dwuczęściowych uważane jest tankini, czyli kostium składający się z ze sportowej koszulki i majtek.

W grupie strojów jednoczęściowych znajdują się klasyczne kostiumy, idealne dla każdej kobiety, zarówno tej szczupłej, jak i tej o nieco krąglejszych kształtach. Szeroka oferta producentów obejmuje stroje zabudowane, jak i mocno wycięte, dlatego każda kobieta znajdzie dla siebie idealny model. Panie szczupłe i wysokie mogą wybrać monokini, czyli jednoczęściową wersję bikini. Strój ten odkrywa bardzo dużo ciała i podkreśla wszystkie mankamenty figury, dlatego nie powinny z niego korzystać panie z wystającym brzuszkiem lub pozbawione szczupłej talii.

Podstawowe zasady doboru kostiumu kąpielowego

Wybierając kostium kąpielowy perfekcyjnie dopasowany do sylwetki, warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar – kostium za mały będzie wpijał się w ciało, a za duży spowoduje dyskomfort podczas pływania. Rozmiar biustonosza i majtek zawsze należy dobierać osobno – powinny o tym pamiętać szczególnie panie o sylwetce typu jabłko lub gruszka.

Ogromne znaczenie ma również kolor. Czarny optycznie wyszczupla, jednak warto go unikać na tych partiach ciała, które mają wyglądać na większe. Czarne elementy należy stosować tam, gdzie chcemy coś ukryć, natomiast te części ciała, które mają być uwypuklone, należy podkreślić jasnym kolorem lub kolorowym wzorem. Ozdoby przyciągają wzrok, dlatego powinny się znajdować jedynie na partiach ciała będących atutem sylwetki. Na tych, od których chcemy odwrócić uwagę, warto stosować gładki materiał, bez wzorów i ozdób.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej