Strona główna » Jak można zostać wizażystką – Przewodnik

Jak można zostać wizażystką – Przewodnik

przez Redakcja
Jak można zostać wizażystką

Wizażystki to osoby odpowiedzialne za nakładanie makijażu na modelki, zanim wezmą udział w pokazach mody, przed kamerę lub wezmą udział w sesji zdjęciowej.

Kim jest i na czym polega praca wizażystki?

Wizażystki to osoby odpowiedzialne za nakładanie makijażu na modelki, zanim wezmą udział w pokazach mody, przed kamerę lub wezmą udział w sesji zdjęciowej.

Do pracy wizażystki należy przede wszystkim przekształcenie modelki w atrakcyjną i pociągającą osobę. Wizażystki robią to, nakładając kosmetyki takie jak podkład, cień do powiek, szminka i inne. Każda początkująca makijażystka musi również wiedzieć o produktach do pielęgnacji skóry i sposobach ich stosowania w przypadku różnych rodzajów skóry. Potrafi przeprowadzić analizę kolorystyczną oraz dopasowuje makijaż do typu urody.

Wizażystki nie tylko nakładają makijaże na modelki. W rzeczywistości jest również zatrudniana przez celebrytów i inne osoby publiczne na imprezy, które wymagają profesjonalnego przygotowania przed wyjściem na zewnątrz.

Ludzie z branży kosmetycznej muszą być dobrzy w wielu rzeczach. Potrzebują wyczucia estetyki i prawdziwego talentu, ale muszą też wiedzieć, co robią z makijażami i innymi niezbędnymi rzeczami. Możesz mieć wszystkie talenty na świecie, ale jeśli nie potrafisz wykonać podstawowych kroków, nic ci to nie da.

Jakie są podstawowe wymagania, aby zostać wizażystką?

Wizażystka to osoba, która nakłada kosmetyki na twarz osoby i może być freelancerem lub pracownikiem. Aby zostać makijażystką i pracować w gabinetach kosmetycznych, musisz spełnić kilka podstawowych wymagań:

 • Pierwszym wymogiem, aby uprawiać zawód wizażystki, jest zainteresowanie kunsztem makijażu i pięknem.
 • Wizażyści powinni również posiadać dobre umiejętności komunikacyjne, ponieważ często są wymagane do interakcji z klientami.
 • Muszą być kreatywni i zorientowani na szczegóły, a także umieć dobrze pracować pod presją.
 • Aby ubiegać się o pracę w branży makijażu, kandydaci muszą mieć co najmniej dwa lata doświadczenia w pracy i posiadać odpowiednie zdolności manualne

4 ważne wskazówki dla każdej wizażystki, która chce pracować przy profesjonalnych sesjach zdjęciowych

 1. Zainwestuj w dobry zestaw do makijażu
 2. Ćwicz, ćwicz, ćwicz
 3. Skorzystaj ze szkolenia z wizażu w pedzlove.pl
 4. Bądź cierpliwa i miej oczy otwarte na możliwości rozwoju

Jeśli masz pasję do makijażu i chcesz zostać profesjonalną wizażystką, te 3 wskazówki pomogą Ci to osiągnąć.

Jak odnieść sukces jako profesjonalna wizażystka?

Aby odnieść sukces, profesjonalni wizażyści muszą zrozumieć, że ich praca nie polega tylko na tym, aby ludzie wyglądali lepiej. Chodzi również o wydobywanie z ludzi tego, co najlepsze i sprawianie, by czuli się pewnie.

Jedną z najważniejszych cech profesjonalnego wizażysty jest to, że potrafi sprawić, by ludzie czuli się dobrze ze sobą. Powinni być w stanie to zrobić z każdym typem osoby, bez względu na to, skąd pochodzą i jakie są ich pochodzenie.

Profesjonalny wizażysta musi rozumieć, jak różne rodzaje skóry mogą różnie reagować w zależności od używanych produktów. Na przykład skóra tłusta potrzebuje innego rodzaju podkładu niż skóra sucha.

Jak znaleźć pracę jako wizażystka?

Nie jest łatwo znaleźć pracę jako profesjonalna wizażystka. Pierwszym krokiem jest zdobycie kwalifikacji i zdobycie doświadczenia w branży. Aby odnieść sukces jako wizażystka, musisz dysponować odpowiednimi narzędziami i wiedzą. Musisz nauczyć się nakładać makijaż, który jest inny dla każdego typu skóry. Musisz także wiedzieć, jakie kolory najlepiej pasują do odcienia skóry i oczu klienta. Twoje umiejętności będą również zależeć od rodzaju pracy, w którą się zastosujesz.

Ile pieniędzy zarabia wizażystka na tworzeniu makijażu?

Średnia pensja wizażysty zależy od kraju i regionu, w którym pracuje.

 • W Stanach Zjednoczonych średnia pensja wynosi od 30 000 do 50 000 USD rocznie.
 • W Europie jest to około 25 000 do 35 000 euro rocznie.
 • W Azji i Australii/Nowej Zelandii jest znacznie niższy i wynosi około 10 000 do 20 000 USD rocznie.

Ważne jest, aby osoby, które chcą zostać wizażystami, wiedziały, że ich pensja będzie zależeć od tego, gdzie się znajdują.

Jak zbudować udaną karierę jako wizażystka

Podsumowując, dobra wizażystka powinien umieć sprawić, by klientki czuły się pewniej i komfortowo we własnej skórze. Powinna również być w stanie zapewnić swoim klientom zróżnicowany wygląd dzięki umiejętnościom w różnych aspektach makijażu, takich jak konturowanie, rozświetlanie, sztuczne rzęsy i makijaż oczu.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej