Start Kosmetyka Jak odbudować zniszczone włosy

Jak odbudować zniszczone włosy

przez Redakcja
Jak odbudować zniszczone włosy

Zniszczone włosy potrafią być zmorą, która spędza sen z powiek. Zdarzają się pomyłki czy to w nieumiejętnym farbowaniu, prostowaniu włosów, czy chociażby przez lata zaniedbań. Jeśli czujesz, że w pewnym momencie Twoje włosy potrzebują ratunku nie ma co zwlekać. Istnieją różne i sprawdzone metody dla ich ratunku.

Istotnym faktem jest to, aby dostosować plan działania odbudowy uszkodzonych włosów do obecnej ich kondycji. Odbudowa ma pomóc zniwelować uszkodzenia, a nie je pogłębić. Alternatywą dla ścięcia zniszczonych włosów będzie ich odbudowa, a jest na to kilka metod.

Szampon do włosów zniszczonych

Sam szampon będzie jedynie dodatkiem do odbudowania włosów. Dlaczego? Otóż, aby dokonać zmian na swoich włosach należy także dokonać chociażby zmian samego ich mycia. Nie zaleca się mycia włosów każdego dnia, chociaż oczywistym jest to, że każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Jeśli musisz myć włosy każdego dnia rób to delikatnie, nie szarpiąc ich, delikatnie masując skórę głowy.

Dobór szamponu do zniszczonych włosów to również bardzo istotna kwestia jak nie najważniejsza. Należy zastanowić się jaki rodzaj włosów posiadamy, zwrócić także uwagę na skórę głowy. Dostępne na rynku szampony odbudowujące mają wszechstronne działanie, różnią się składem i w tym wypadku warto czytać etykiety, aby wybrać szampon najwyższej jakości. Co ciekawe także forma szamponu może być różna od normalnego po chociażby w kostce.

Olejek arganowy do włosów zniszczonych

Olejek arganowy to całkowicie naturalna metoda na odbudowanie uszkodzonych włosów. Uprzedzając fakty nie jest tak łatwy do spłukania jak zwykły szampon, jednak mimo to ma o wiele lepsze działanie w odbudowaniu, tu nie ma żadnych wątpliwości. Olejek arganowy stosowany jest od setek lat, ma na celu regenerację i odbudowę włosów. Ma dobroczynny wpływ na nawilżenie oraz odżywienie kondycji włosów.

W jaki sposób używać olejek arganowy do odbudowy włosów? W tym wypadku nie wystarczy mycie, olejek ma służyć do olejowania zniszczonych włosów. Istotnym faktem jest to w jakiej kondycji są nasze włosy. Jeśli są słabe i cienkie, ale dobrze wchłaniają wszelkie substancje, olejku używamy na włosy suche. Analogicznie włosy, które trudno przyswajają wszelkiego rodzaju kosmetyki olejku używamy na włosy mokre. Czas trwania olejowania jest uzależniony od efektu jaki chcemy uzyskać. Ogólnie panuje zasada, że im dłużej tym lepiej.

Inne metody odbudowy uszkodzonych włosów?

Tak naprawdę metod, którymi możemy odbudować uszkodzone włosy jest naprawdę sporo. Wszystko zależne jest od kondycji włosów, ich skrupulatnej ocenie. Warto dodać, że także odpowiednia suplementacja ma znaczenie jeśli chcemy zadbać o włosy. Witaminy i również odpowiednia dieta z całą pewnością wspomoże ten proces.

Odbudowując włosy od wewnątrz oraz zewnątrz za pomocą szamponów odbudowujących czy olejku arganowego wspomagamy ich porost i odżywienie. Piękne i zadbane włosy są wizytówką każdej osoby, która świadomie dba własny wygląd. Warto poświęcić tych chociażby kilka minut dziennie, aby wspomóc odbudowę uszkodzonych włosów.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej