Strona główna » Jak samodzielnie podciąć grzywkę?

Jak samodzielnie podciąć grzywkę?

przez Redakcja
jak samemu podciąć grzywkę

Grzywka potrafi całkowicie odmienić nasz wygląd. Z pewnością dostrzegą to osoby, które nagle decydują się na tego typu metamorfozę. Niestety grzywka ma też swoje wady, a największą z nich jest fakt, że trzeba często ją podcinać. Nie każda z nas ma tyle czasu i pieniędzy, aby regularnie chodzić na fryzjera na podcięcie grzywki. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z tego typu fryzury. Dlatego warto się nauczyć samodzielnie podcinać grzywkę, a nie będziemy musiały z niej rezygnować.

Moda na grzywkę stale się zmienia

Na początek warto się zastanowić, czy na pewno chcemy nosić grzywkę. Jeżeli tak, to warto pamiętać, że moda na nią stale się zmienia. Jeszcze kilka lat temu prawdziwym hitem były krótkie grzywki sięgające co najwyżej do połowy czoła, ale to bardzo nietwarzowa fryzura. Z tego powodu musimy pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na grzywkę, niekoniecznie musimy podążać za modą. Jednak jeśli chcemy mieć twarzową fryzurę, musimy się nauczyć dobrze ją podcinać. W przeciwnym wypadku możemy skończyć z bardzo krótką grzywką, która tylko nas oszpeci. Jak więc dobrze podcinać grzywkę?

Obcinanie grzywki na mokro

Najwięcej osób podcina grzywkę na mokro, ponieważ uważają, że to najprostsze rozwiązanie. Jednak trzeba pamiętać, że po wyschnięciu włosy zrobią się staną się krótsze. Dlatego trzeba to uwzględnić w czasie podcinania grzywki.

Jak się zabrać do podcinania grzywki na mokro?

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o oddzieleniu grzywki od reszty włosów. Dzięki temu zyskamy pewność, że przypadkiem nie utniemy przypadkowych kosmyków. Najlepiej więc będzie, gdy resztę włosów po prostu zepniemy w koński ogon. To sprawi, że włosy będą bezpieczne, a obcinanie grzywki stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Następnie należy zastanowić się, jakiej długości grzywkę chcemy mieć oraz na jakim kształcie nam zależy. Gdy już podejmiemy decyzję, możemy zabrać się podcinanie. Trzeba też pamiętać, że cała czynność powinna się odbywać przez lusterkiem. Tylko wtedy uda nam się dobrze i równo podciąć grzywkę.

Podcinanie grzywki na sucho

Wielu fryzjerów uważa jednak, że lepiej obcinać grzywkę na sucho. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dobrze wykonamy to zadanie. Niestety w trakcie podcinania grzywki na mokro nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak dokładnie będzie się prezentować nasz grzywka. Natomiast, gdy robimy to na sucho nie musimy sobie nic wyobrażać, tylko od razu wiemy, jak będzie wyglądać nasza fryzura. Natomiast kolejne czynności wykonujemy dokładnie tak samo jak podczas obcinania na sucho. Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, musimy pamiętać o odpowiednich nożyczkach. W tym celu najlepiej kupić na http://enzopolska.pl odpowiedni sprzęt fryzjerski i pilnować, aby nie uległ on uszkodzeniu. Tylko wtedy uda nam się dobrze podciąć grzywkę bez uszkodzenia jakichkolwiek kosmyków.

Jak cieniować grzywkę?

Podcinanie grzywki nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać. Problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy chcemy ją wycieniować. Jak tego dokonać, aby prezentowała się dobrze? Tak właściwie to wystarczy tylko trzymać je pionowo w stosunku do grzywki i trochę bardziej obcinać co drugie lub trzecie pasemko. Dzięki temu nabierze ona znacznej objętości i wiele osób będzie z tego zadowolonych. Na koniec należy jeszcze pamiętać, że grzywka powinna być dokładnie uczesana, a wtedy końcowy efekt na pewno nas zadowoli.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej