Strona główna » Jak samodzielnie przygotować stylowe zaproszenia ślubne?

Jak samodzielnie przygotować stylowe zaproszenia ślubne?

przez Redakcja
Jak samodzielnie przygotować stylowe zaproszenia ślubne?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, stąd też wymaga odpowiedniej oprawy. W tym przypadku nawet każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie, zatem także wybór zaproszeń jest niezwykle istotny. Jednak bądźmy szczerzy, to co można zakupić w sklepach zazwyczaj jest na przysłowiowe „jedno kopyto”. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować zaproszenia ślubne samodzielnie. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jak to zrobić, by uzyskać niecodzienny efekt.

Krok pierwszy: wybór wzoru

Wykonanie zaproszeń zasadniczo nie jest trudne, może być natomiast nieco czasochłonne. Wymaga także pewnych umiejętności manualnych. Rzecz jasna przyda się duża dawka cierpliwości. Na samym początku należy stworzyć projekt graficzny. Wystarczy wybrać romantyczny wierszyk bądź też cytat o miłości. Wiele osób stawia na tradycję, a więc wybiera cytaty z Psalmu Miłości. Najlepiej napisać go kursywą, wtedy jeszcze bardziej przyciąga uwagę. Pozostaje już tylko przygotować typowy tekst zaproszenia, a więc informację kogo zapraszacie i na jaki termin, a także, gdzie odbywa się uroczystość.

Teraz czas pomyśleć o zaprojektowaniu samej okładki, na której powinny znaleźć się Wasze imiona. Zamiast łącznika warto postawić na napis „love”, co na pewno jest niebanalne, a przy tym doskonale oddaje charakter uroczystości. Wybierzcie też grafiki albo możecie postawić na Wasze wspólne zdjęcie narzeczeńskie wykonane na sesji. Projekt już wykonany, więc czas przejść do kolejnego etapu. W tym przypadku jest to…

Krok drugi: cięcie tektury i elementów dekoracyjnych z tektury

Wasz projekt zaproszeń trzeba oczywiście wydrukować. Jednak nie wystarczy tutaj zwykły papier, gdyż będzie on zbyt delikatny. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tektura. Jednak aby uzyskać odpowiedni efekt po wydrukowaniu, należy dokonać jej cięcia. Cięcie tektury najlepiej powierzyć specjalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem takim jak gilotyna do cięcia papieru i tektury. Dodatkowo możecie zdecydować się na laserowe grawerowanie. Możecie wybrać grawer na korku czy też ornamenty. Wybór pozostawiamy Wam. Czas na kolejny krok, czyli dekorowanie.

Krok trzeci: dekorowanie zaproszenia, czyli scrapbooking

Zaproszenie ślubne może mieć formę minimalistyczną lub niezwykle dekoracyjną. W pierwszym przypadku na zaproszeniu będą widnieć tylko Wasze zdjęcia, a także cytaty czy wiersz oraz tekst zaproszenia. W drugim dodatkowo możecie ozdobić je wypukłymi dekoracjami z papieru lub tektury i tu doskonale sprawdzi się wykrojnik do papieru.

Można korzystać z gotowych szablonów, które mogą być niezwykle dekoracyjne, np. wycinać koronki czy skomplikowane geometryczne wzory. Z wykrojnika możecie wyciąć nawet młodą parę, a zaproszenie ozdobić dodatkowo perełkami, tasiemką, lamówką czy koronką. Niewątpliwie całość będzie prezentować się bardzo oryginalnie.

Krok czwarty: Tekst zaproszenia i co powinno się w nim znaleźć

Gdy już przygotujecie projekt grafiki, koniecznie musicie przygotować także tekst zaproszenia. Nie musi być on sztampowy czy bardzo uroczysty. Może być z nutką humoru. Pamiętajcie, że jeżeli dodatkowo spersonalizujecie tekst zaproszenia i nawet imiona i nazwiska gości będą wydrukowane wybraną przez Was czcionką, to całość zyska więcej unikalności, a gościom będzie miło i na pewno poczują się wyróżnieni. Jednocześnie na pewno chętniej będą uczestniczyć w takim weselu.

Coraz więcej przyszłych nowożeńców decyduje się na dołączenie do zaproszeń bilecików, na których znajdują się informacje dotyczące prezentów. Jeżeli zrezygnujecie z kwiatów, możecie poprosić gości o wpłatę symbolicznej kwoty na schronisko dla zwierząt czy inny cel charytatywny. Do zaproszenia możecie także dołączyć listę prezentów, spośród których goście wybiorą, co chcą Wam podarować. Na takim bileciku należy podać jeszcze numer telefonu oraz termin, do którego goście powinni potwierdzić przybycie. Ostateczny termin związany jest z koniecznością zgłoszenia ilości osób, które będą bawić się na weselu.

Samodzielnie wykonane zaproszenie ślubne jest niezwykle oryginalne. Ponadto wykonanie projektu, jak i samego zaproszenia jest bardzo satysfakcjonujące. Każdy z gości na pewno doceni ręcznie robione zaproszenie.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej