Strona główna » Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

przez Redakcja
Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Decydując się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej, zależy nam na pięknych efektach, ale przede wszystkim na bezpieczeństwie zabiegu. Wypełniaczy na rynku jest wiele, dlatego trzeba uważnie wybrać te, które będą najlepsze dla nas i dostosowane do naszych potrzeb. Czym cechują się zabiegi z kwasem hialuronowym i dlaczego wypełniacz ten ma tyle zalet? Dowiedz się z tego artykułu!

Dlaczego warto wybrać zabieg z wypełniaczem?

Naturalne procesy starzenia się sprawiają, że skóra traci jędrność, staje się wiotka i mało elastyczna. Tkanki opadają, ulegając procesowi grawitacji. Wypełniacze z kwasem hialuronowym (który naturalnie występuje w organizmie) przywracają skórze dobrą kondycję, wspierają jej właściwą budowę i wypełniają obszary, które uległy zapadnięciu. Ważne jednak, aby wybierać takie produkty, które będą dawały doskonałe, naturalne efekty, bez przerysowania.

Czy to możliwe? Oczywiście! Nowoczesne wypełniacze z kwasem hialuronowym są tak skonstruowane, aby zachowywać naturalną ekspresję twarzy. Producenci wypełniaczy wiedzą, że twarz jest dynamiczna, ciągle się zmienia, a pacjenci nie chcą po wyjściu z gabinetu otrzymać efektu maski. Indywidualnie dobrany, idealnie dopasowany wypełniacz z kwasem hialuronowym to zatem rozwiązanie, którego nie należy się obawiać.

Kwas hialuronowy – poznaj wskazania do zabiegu

Wypełniacz ten stosuje się w poprawie nawilżenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni oraz w celu nadania objętości takim obszarom, jak: policzki, broda, skronie. Kwas hialuronowy służy także w celu niwelowania zmarszczek w okolicy ust, obszarów pod oczami, kurzych łapek, lwiej zmarszczki, fałdów nosowo-wargowych.

Preparat ten doskonale sprawdza się również w zabiegach wolumetrycznych – nadaje twarzy pożądany kontur, dzięki czemu rysy są bardziej wyraziste. To także doskonały wypełniacz ust – dzięki niemu możemy podkreślić wargi, sprawić że będą miały większą objętość oraz będą bardziej jędrne i nawilżone. Kwas hialuronowy to wszechstronna substancja, która doskonale sprawdza się w zabiegach przeciwstarzeniowych.

Kiedy wybrać się na zabieg z kwasem hialuronowym?

Tego typu zabiegi poleca się w różnym wieku w zależności od wskazań. Każdy z nas starzeje się inaczej, skóra odmiennie reaguje również na czynniki zewnętrzne (np. na promieniowanie ultrafioletowe czy dym papierosowy), które mają negatywny wpływ na kondycję skóry. Nie bez znaczenia pozostają również indywidualne skłonności genetyczne np. do pojawiania się zmarszczek.

Dlatego zabiegom z kwasem hialuronowym tak naprawdę warto poddać się, jak zobaczymy u siebie pierwsze oznaki starzenia – drobne zmarszczki, linie i bruzdy. Lub kiedy chcielibyśmy zmienić coś, co od zawsze przeszkadzało nam w wyglądzie (np. wymodelować kontur twarzy lub powiększyć usta). Warto też wiedzieć, że takie wypełniacze działają na pewien czas. Nie mają one permanentnego charakteru, naturalnie się wchłaniają, dlatego w zależności od pacjenta, zabiegi należy powtarzać w odstępach od 6 do 24 miesięcy.

Zobacz także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję Więcej